گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

کشف یک راز

رویاها به حقیقت می پیوندد. چرا که طبیعت ما را به سمت آن ها هدایت می کند و آن ها را به ما می دهد.

جان آپدایک 

از افراد زیادی درباره تجسم خواسته ها شنیده بودم و در مکاتب مختلفی از جمله مستند راز این نکته را دریافته بودم که وقتی خواسته ای در قلبمان شکل می گیرد و یا خواسته ای فکر ما را به خود مشغول میکند کاری که ما باید انجام بدهیم این است که خواسته خود را محقق شده ببینیم و از این بابت که آن خواسته شکل گرفته از خداوند سپاسگذاری کنیم.

راستش را بخواهید هر زمان به این موضوع می رسیدم ذهنم مقاومت خاصی داشت و نمی توانستم این موضوع را هضم کنم . آخر چطور می شود چیزی که موجود نیست را براورده شده ببینم و اصلا نمی توانستم آن را به خود بقبولانم و راستش را بخواهید این باور را نوعی وهم می دیدم . شکر گذاری بابت دارایی هایم را با جان و دل پذیرفته بودم و جزئی از زندگی من شده بود ولی نمی تواستم اتفاقی که نیوفتاده را افتاده ببینم.

از آنجایی که ممکن است بعضی از شما هم پیش آمده  که به این تضاد برخورده باشید، به نظرم آمد این آگاهی ارزشمند را با شما هم درمیان بگذارم ،البته که نگاه شما میتواند این آگاهی را گسترده تر بکند .

امروز که تصمیم به ضبط شکر گذاری روز ۱۶ام گرفته بودم ، قبل از ضبط شکرگذاری لیستی از داشته ها  تهیه کردم  که شکر گذاری برایم لذت بخش تر شود. یکی از موارد لیست ، امیال ها رو آرزوها بود، که قصد داشتم درمورد وجود این موهبت در قلب ما انسان ها سپاسگذاری پروردگارم را بکنم .

قبل از شروع ضبط برای گرفتن ایده تحقیقی کوتاه کردم . این تحقیق کوتاه کافی بود تا من متوجه صحبت بزرگان در مورد شکرگذاری قبل از تحقق خواسته بشوم و چه انقلابی در من به واسطه این آگاهی به وجود آمد .

من متوجه شدم بومیان هر فرهنگی با برگزاری مراسمی مفصل قبل از اینکه چیزی دریافت کنند ، از بابت آن خدا را شکر می کردند. قبایلی در قدیم بودند که قبل از شکار مراسمی با مضمون تشکر ازخوراکشان برپا می کردند. هرچه جلوتر می رفتم بیشتر موضوع برایم شفاف می شد که متوجه یک اصل بشوم . یک اصل مهم 

من به راز بزرگی پی بردم و رازی که باورهای من را زیر رو کرد و ایمان من را قوی تر . آن  راز این بود؛

وقتی قبل از تحقق خواسته شکر گذاری می کنی طوری که گویی به آن  خواسته رسیدی یعنی اینکه که تو به خداوند شنوا ایمان داری ، ایمان داری که خداوندی که ملک آسمانها و زمین از آن اوست به خواسته تو جامع عمل می پوشاند. یعنی تو به قدرت خدا در براورده کردن خواسته ات شک نداری ، یعنی تو به عالم غیب ایمان پیدا کرده ای .

ایمان ؛چه واژه رمزآلودی.

 امیدوارم روزی به کمال این واژه پر معنا برسیم ، واژه ای که در جای جای مکاتب آسمانی به آن اشاره شده است. واژه ای که از یک اطمینان قلبی به قدرت مطلق جهان می آید.  وقتی این اطمینان قلبی حاصل بشود آن وقت است که میشود به این قدرت توکل کرد و هر خواسته ای را طلب کرد و محقق شده دید آن را ؛ با این باور که اوست قدرت مطلق.

تو چه فکر می کنی؟ آیا تا به حال به این موضوع برخوردی که چرا بعضی ها می رسند به هر آنچه میخواهند، بعضی خیر؟ خوشحال می شوم تجربه و آگاهی خود را با من و عزیزان این سایت به اشتراک بگذاری تا در آگاهی تو شریک شویم.

یک پاسخ

 1. بنام الله مهربان
  سلام و درودی با عشق خدمت خانم کهوند گرامی و اعضای مثبت اندیش این سایت
  سپاسگزار خداوندم هستم بابت خلق این ذهن های قدرتمند🙏
  شکر میکنم خدایی را که از روح خود در وجود ما انسان ها دمید تا ما را از موهبت های بی پایان و ارزشمند خود سیراب کند به شرط اینکه ایمانمان به قدرت و مهربانیش هر روز بیشتر از دیروز قوی باشد
  ما چطور میتوانیم ایمانمان را به قدرتش قوی و قویتر کنیم؟
  بنظر بنده با وجود تحقیقات و پرسوجوهایی که کردم زمانی ایمان و باور ما به قدرت و مهربانی پرودگارمان تقویت میشود که فقط بنده خوده خدا باشیم یعنی به غیر از خودش از کسی یاری نخاهیم فقط قلبن از خودش در خاست هدایت و حمایت کنیم.
  روزی که دست از قدرت دادن به غیر از خدا کشیدی و باور کردی که تنها به دستور خدا است که برگی از درخت می افتد و اوست افریننده و ویران کننده جهان هستی ان روز استارد رسیدن به ارامش درونی و باز شدن راه های خوشبختی تو میخورد و هیچگونه مشکلی به چشم هم نخاهد امد که باعث شکستگی شود.
  پس بیایید باور کنیم که اگر در جستجوی رسیدن به خدا باشیم و فقط خاسته های خود را از خدای مهربان بخاهیم طولی نمیکشد که به راحتی به خاسته خود میرسیم و از فراوانی و زیبایی های بی پایان جهان هستی لذت میبریم🌹
  معبود بی نظیر من شکر و سپاس فراوان بابت جز به جز داشته هایم 🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری