گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

رابطه ات را تقویت کن

تا به حال به این فکر کرده بودی که این تو هستی که روابطتت را خوب یا بد میکنی، و یا اینکه اصلا تو انتخاب میکنی چه نوع روابطی وارد زندگی ات بشود؟
دقت کردی گاهی به خودت می آیی و میبینی هر که وارد زندگی ات میشود میخواهد که از تو سوء استفاده بکند، وتو مستـأصل که چرا من !!!

و یا اینکه در هر رابطه ای که وارد می شوی  به شکست منجر می شود و آن فرد به تو  خیانت می کند ، و شاید هم گاهی در جمع خانواده و دوستانت نادیده گرفته شدی.

با خود می گویی چرا با وجود اینکه من خواهان این نوع روابط نیستم ولی در بند این ناخواسته گیر می افتم.
با اینکه رو به رو شدن با حقیقت ماجرا چندان خوشایند نیست ولی باید بگویم همه این افراد و این اتفاقات توسط ما رقم می خورد.
وقتی تو با کلامت در بیشتر جمع هایی که هستی از خیانت در روابط صحبت میکنی، وقتی همیشه در گوشه ذهنت نگران این هستی که نکند به من خیانت بشود، تو در حال پیشگویی آینده ات هستی. تو از پیش میگویی که خواهان چه روابطی هستی.

ما با هر فکری و یا کلامی که در مورد هر فردی به زبان می آوریم  آن انرژی را به زندگی خودمان دعوت  میکنیم و از همین دست رابطه را بیشتر و بیشتر شاهد خواهیم بود.

نباید قدرت کلام این ابزار قدرتمند را دست کم بگیریم.

اگر میخواهی که روابطت را ترمیم کنی و یا به دنبال یک رابطه خوب می‌گردی، وقتش رسیده که کنترل کامل داشته باشی به هر آنچه می گویی و یا حتی در ذهن مرور میکنی درمورد هر فردی که با او برخوردی داری،چه بسا آن فرد رهگذری در خیابان باشد.
این را بدان تو وقتی از فردی دلخوری و از او در ذهنت و یا با کلامت به بهانه درد و دل با دوستی صحبت میکنی، در واقع تو به تنها فردی که ضربه می‌زنی خودت هستی. تو به اندازه ارزنی نمی‌توانی تغییری در احوالات فرد مورد شماتت قاِئل بشوی، ولی در خودت چرا.
تو با این کار احساسات را در جهت منفی قرار داده ای، و البته به دلیل توجه ات برای اتفاقات از این دست کارت دعوت می‌فرستی و اینطور می‌شود که در یک سیکل معیوب اتفاقاتی از این قبیل می افتی.
این تو هستی که خوب یا بد زندگی خودت را رقم می‌زنی، تنها و تنها تو هستی که روابط ات را شکل میدهی.

جذابی ماجرا به همین است که همه چیز با دستان تو رقم می‌خورد.

پس دست به کار شو. روابطت را تحلیل کن، آدم هایی که با آنها در ارتباط هستی نتیجه ارتعاشی گذشته توست، اگر قصد احیا و یا اصلاح داری از خودت شروع کن، مطمئن باش با تغییر رفتار و نگرش تو دنیای اطرافت تغییر می‌کند.
تو باید یاد بگیری دیگران را تحسین بکنی به خاطر هر رفتار خوبی که دارند، به خاطر وجودشان همانگونه که هستند.
خودت را عادت بده به صحبت کردن از نکات رفتاری مثبت حتی در نبود افراد، به دیدن زیبایی های افراد.
و تشکر کن از هر خدمت و محبتی که از عزیزانت دریافت می کنی، تو می توانی به خاطر بودنشان، به خاطر همدردی شان، به خاطر حس شوخ طبیعی شان، به خاطر حمایت هایشان در لحظات حساس زندگی ات تشکر کنی.

وقتی تو سرگرم توجه به نکات مثبت فرد مقابل ات هستی آزردگی ها رفته رفته جای خودش را به حسی سبک از جنس عشق و محبت و دلدادگی می دهد.

دیگر این تو هستی که آگاهانه دنیای اطرافت را مجبور می کنی انسان هایی در سبک رفتاری دلخواه تو سر راهت قرار دهد.چون تویی که انتخاب کننده ای، تویی که با رفتارت برای جهان اطرافت پیغام میفرستی و از طریق قانون توجه به تو پاسخ داده می‌شود
مهم نیست تا این لحظه چطور بوده ای، همین لحظه که آگاه شدی لحظه شروع است. فقط یادت باش تغییر یک شبه رخ نمی‌دهد و ممکن است در میانه راه متوجه شوی منحرف شدی ولی هیچ اشکالی ندارد، هر زمان که متوجه شدی تغییر جهت بده.

بعد از مدت زمانی اطراف تو پر میشود از آدم های دلخواهت،افرادی که در کنارشان کار تو میشود سپاسگزاری به خاطر وجودشان و چه حسی از این لذت بخش تر.

بیایید باهم یاد بگیریم در قبال دیگران، صرفا همانطور که هستند قدر دان باشیم،همانطور که لبخند شیرینی بر لبانمان می آید اگر تک تک نزدیکان مان به ما بگویند ما را همان طور که هستیم دوستمان دارند.

از تجربه هایت برایم بگو .وقتی روابطت را تحلیل کردی، برای تغییر چه تصمیمات عملی ای در ذهن داری ؟

یک پاسخ

 1. بنام الله مهربان
  سلام و عرض خدمت اعضای با عشق سایت
  شکر خدایی را که یکبار دیگه به من لیاقت بندگیشو داد و فرصت داد یکروز و یک شب دیگه چشامو باز کنم و زیبایی و فراوانی جهان هستیو ببینمو لذت ببرم
  خانم کهوند عزیز از شما هم سپاسگزارم که یکبار دیگه منو با مطالب اموزنده و الهام بخشتون اگاه کردید و باعث شدید موفقیت هایی که قبلا به دست اورده بودم اما فراموش کرده بودمو به یاد بیارم و شکرگزار معبودم باشم بابت اگاهی هایی که داشتم
  من هم یکی از افرادی بودم که بلد نبودم چجوری با چه کسایی در ارتباط باشم و این نا اگاهی من باعث شده بود که رابطه موفقی نداشته باشم از زمانی که خودمو راهمو از طریق کنترل ذهنم پیدا کردم تونستم به شکرانه پروردگارم روابط بسیار موفقی داشته باشم
  از وقتی به این درک رسیدم که ذهن من میتونه زندگی منو خلق کنه بیشتر روی خاسته هام تمرکز کردم گذشته ام با تموم خاطراتش فراموش کردم و شروع کردم به نوشتن خاسته هام و فرکانس منو جهان هستی دریافت میکرد و اونچه میخاستم تحویلم میدم پس بیاید باور کنیم که فقط و فقط خوده من هستم ذهن منه که زندگی منو خلق میکنه پس اگه رابطه موفقیت امیز میخایم با ادمایی که فراکانسشون مثبته در ارتباط باشیم خودمونو تو شرایط قرار ندیم تو جمعی بودیم که از موضاعاتی که جنبه منفی مثل ناراحتی غم و… حرف میزنن برای چند لحظه هم که شده اونجارو ترک کنیمو بیایم به خدای خودمون متصل بشیم و از زنجیره مثبت اندیشان خارج نشیم
  من به شخصه انجام دادم و بهترین نتیجه هارو گرفتم امیدوارم روز به روز به تعداد منو امثال من افزوده بشه
  پروردگارم بینهایت شکر سپاس بابت تک به تک تجربه هایی در مسیر رسیدن به خودت کسب کردم
  شکرت شکرت شکرت🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری