گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی|روز سوم

اولین نعمت| امروز

خدایا من سپاسگزارتم که امروز  هم من رو بیدار کردی و یه  فرصت دوباره بهم دادی هدیه ای که برام خیلی با ارزشه، با ارزش تر از هر  هدیه ی دیگه ای توی این دنیا. هدیه ما ها  رو خیلی خوشحال میکنه، وقتی توی یه تولدی، تو یک مراسمی، به تو هدیه ای داده میشه تو خیلی ذوق زده میشی، خیلی خوشحال میشی از دریافت هدیه و کادو. ولی وقتی بدونی این هدیه، هدیه ای که با ارزش تر از هر هدیه دیگه ایه، وقتی که یک روز به تو هدیه داده میشه و این از جانب پروردگار توئه که میتونست امروز نباشه. میتونست  اون خواب خوش دیشب بشه خواب ابدی تو !! ولی امروز به تو هدیه داده شد و این  بزرگترین هدیه است ولی چون که هر روز ما این هدیه رو به طور خیلی متداول دریافتش میکنیم اصلا متوجهش نیستیم. خدایا سپاسگزارم، سپاسگذارتم که امروز رو بهم هدیه دادی امروز یکی از خارق العاده ترین روزهای زندگیمِ و سعی می کنم از تک تک لحظاتش استفاده بکنم که  جبران این هدیه باشه‌‌؛ که بگم که خدایا من لایق هستم، لایق این هدیه با ارزش تو هستم. خدایا امروز همه کارهام  با نظم الهی تو پیش میره. خدایا شکرت که امروز بهترین اتفاقات و بهترین لحظات را تجربه می کنم، خدایا ممنونتم.

دومین نعمت|دیروز

خداجونم سپاسگزارتم برای دیروز که هم اتفاقات خوبی برام داشت هم درس های قشنگی ازش گرفتم بهترین اتفاق دیروزم دوش سپاسگزاری بود. زیر دوش آب پر برکت تو که من رو بی اختیار به سجده برد؛ خیلی شگفت زده بودم از اینکه تو خدای من چقدر زیبا گل اشتیاق به هر چیزی به خودت، به نعمت هات، به هر چیزی که من مشتاق شدم توی زندگی این گل رو تو دونه به دونه چه عاشقانه چیدی. خدایا سپاسگزارتم که فقط میگی که بخواه. بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.بهت راهنمای کرده که  چی بخوای بهتره ولی بهت نگفته چی بخواه،گفته بخوانید مرا تا اجابت کنم شما. هر چيزی که بخواید من اجابت می کنم. و بهترین درس و نشانه که دیروز برام داشت این بود که قدم به قدم در علاقم جلو برم و اصلا نگران نتیجه نباشم. چون توئی که نتیجه رو  برام رقم میزنی من فقط باید از مسیر لذت ببرم. وظیفه ها کاملا مشخصه ؛ تو من رو هدایت میکنی و من از مسیر لذت می‌برم.

سومین نعمت | نعمت های موجود

خدای رزاقم از تو بابت فرش زیر پام ازت مچکرم که این وسیله هم زیبا کننده منزل منِ، هم کاربردیِ. خدایا شکرت برای چیزهایی که دارم توی زندگیم. خدایا با این نعمت وقت  راه رفتن یا وقت  نشستن روی زمین اون سفتی و سختی زمین را من حس می کنم با نرمی که زیر پاهام با واسطه این فرش هست.

 خدایا نعمت ها توی زندگی من فراوانِ، فقط کافیه که من چشمامو باز کنم و ببینم چقدر نعمت توی زندگیم هست، توی زندگی موجودِ.خدایا شکرت برای کوچک ترین چیزهایی که  توی زندگیم دارم. خدایا شکرت که خونم پر از نعمت و برکت و هرچیزی که می خوام فراهم برام. خدایا سپاسگزارتم.

چهارمین نعمت |آدم های اطرافم

 خدایا من از صمیم قلبم برای آدمهای اطرافم ازت سپاسگزارم که وجود این افراد بهم آرامش میده، وجود آدمهایی که هم فرکانس من هستن، وجود آدم هایی که آرامش دهنده قلب من هستند خدایا ممنونم برای دختر عمه  مهربون و دلسوزم که قلب صاف و ساده اش آدم رو جذب خودش میکنه. این دختر خیلی خوش خنده است. میشه در کنارش بشینی و ساعت‌ها از غم عالم  دور باشی و فقط کنارش بخندی و لذت ببری. و  صحبت های پر بار از یه نویسنده حاذق که ذوق  نوشتنش خیلی بالاست که وقتی که مینویسه تو مبوتِ نوشته هاش میشی. خدایا شکرت برای وجود این فرد نازنین توی زندگی ام. این فرد خوش قلب، این فرد دوست داشتنی، خدایا شکرت برای آدم های اطرافم

 پنجمین نعمت| سرازیری ثروت و نعمت توی زندگیم

خدایا بابت سرازیری نعمت و ثروت توی زندگی ام  بی نهایت با تمام وجودم ازت سپاسگزارم بابت  این همه فراوانی توی جهان، توی دنیا، توی زندگی ام، خدایا شکرت که این نعمت و ثروت هر لحظه داره توی زندگیم بیشتر و بیشتر میشه، که وقتی که من توجه می کنم به نعمت هام این فراوانی رو میبینم که به سمت زندگی ام  میاد.

از کوچیکترین نعمتهایی که وارد خونم میشه؛ از شیر کاکائو و کیک لقمه ای خوشمزه ایی که همسر عزیزم برام آورد. وقتی که من توجه می کنم بیشتر سپاسگزارم بابت کوچکترین چیزها و همین طور  این نعمت ها به سمت خونه من سرازیر میشه. و من چون  توجه می کنم سرازیری بیشتری رو حس می کنم تو زندگیم. خدایا شکرت که  زندگیم از زمانی که شکرگزار نعمت های تو هستم پربرکت تر از قبل شده. خدایا سپاسگزارتم.

ششمین نعمت| مخترعین و سازندگان و تولیدکنندگان لوله و اتصالات

 خدایا شکرت برای فردی که این ایده به ذهنش رسید که چقدر میتونه کمک کنه یک لوله به راحت تر زندگی کردن ما. خدا جونم من بابت وجودشون که باعث دسترسی آسان ما به آب شده. و آب سرد رو از آب گرم جدا کرده ازت سپاسگزارم. این خدمت خیلی بزرگه و این خدمت خیلی بزرگی به همه بشریت. شاید یک نسل قبل من این را بیشتر درک میکنن که چقدر سخت بوده قبلاً که برای تهیه آب باید مسافت های طولانی را طی می‌کردی و دبه ها پر می‌کردی و خودت می آوردی گرمش میکردی و استفادش میکردی. و دیگه الان لازم نیست خودمان برای تهیه آب دست به کار بشیم خدایا مخلوقاتت چقدر زندگی رو برای ما هر روز راحت تر از قبل دارن  می کنن. اینها که اگر خدمت نیست پس چیه؟! خدایا شکرت که همدیگر رو داریم. خدایا شکرت برای این ذهن های خلاق که دریافت می کنن الهامات تو رو و زندگی رو برای ما راحت تر می کنند. افرادی که این ذهن خلاق شون رو به عرصه وجود میارن و به تولید انبوه میرسونن برای استفاده ما. خدایا ممنونتم برای این زنجیرهِ عظیم  که فقط خدمت و خدمت و خدمت. خدایا شکرت.

هفتمین نعمت | نعمت  شنوایی

خداجونم سپاسگزارتم بابت نعمت شنوایی که قدرت عظیمی رو بهمون بخشیده این موهبت  بی نظیر. شنیدن صدای عزیزانمون، تعامل برقرار کردن با آدم هایی که در دنیای اطرافمون هستن، با استفاده از این نعمت ممکن تر شده و نبودش نمیگم که این ارتباط رو قطع می‌کرد ولی واقعاً زندگی رو از حالت عادی و طبیعی اش خارج می کرد و چقدر سخت بود که صدای  طرف مقابل رو نشنوی. و ارتباط خیلی سخت و سنگین تر بود. خدایا شکرت، خدایا شکرت برای این نعمت با عظمت که حتی لذت بخش هم هست که وقتی بخوای ازش استفاده کنی برای آرامش. وقتی که میری تو دل طبیعت قرار میگیری، صدای گوش نواز پرندگان چه قدر حالت رو عوض میکنه اصا مستت می‌کنه  این صدای متفاوت هر پرنده که با پرنده دیگه قاطی میشه خدایا شکرت. صدای خروشان امواج دریا که چه آرامشی به مغز و روحت میده. صدای زیبای یک کودکی که برات می‌خنده. خدایا سپاسگذارم برای این نعمت هم زیبا، هم کاربردی خدایا شکرت

هشتمین نعمت | کوههای با عظمت

خدایا ممنونتم بابت کوههای با عظمتت که به روایت خودت؛ میخ های زمین ات  هستن که از  زیرزمین به تعبیری دست های همدیگر را گرفتن و مراقب زمین هستند. چون که میگن همون قدر که کوه روی زمین قرار داره، همونقدر زیر زمین قرار داره چه بسا بیشتر و باعث می شه که  لایه ء روئی  زمین که ما روش گام  برمیداریم و راه میریم به وسیله این  کوه ها که به هم متصل شدن از زیر زمین به هم می چسبن و تکون نمیخورن. خدایا عظمتت رو شکر. خدایا شکرت بابت  دیده هات ندیدنی هات. خدایا این کوه های با عظمتت در دل خودشون چه جواهراتی دارن و چه چیز های با ارزشی. خدایا  روی همین کوه ها به واسطه اینکه آب از روشون روان رد میشه گیاه های رشد میکنند که خاصیت های فوق العاده درمانی دارن. خدایا شکرت برای وجود یه همچین کوههای باعظمتی که ما  جواهرات رو  برای زیبای هامون هم گیاهان‌ش رو برای خواص  بدنی مون ازش استفاده می‌کنیم و بهره مند می شیم. خدایا شکرت برای کوه هایی که مسخر ما کردی. خدایا سپاس.

نهمین نعمت| یکی از افرادی که با او زندگی میکنم

خدایا من از صمیم قلبم بابت همسر عزیزم حمیدرضای دست و دلباز م که همیشه به دنبال بهترین هاست و دقیقا به خاطر همین بهترین ها سر راهش قرار میگیره ازت متشکرم،که این فرد رو  قرار دادی حتی من خیلی چیزها از این خصوصیت مثبتش یاد بگیرم و ببینم که چقدر قانون درست کار میکنه که بهمون میخواد نشون بده که تو هر آنچه که  بخوای  از همون جنس وارد زندگیت میشه پس بیا بهترین ها را بخواه. خدایا شکرت برای این  موجود نازنین و  دوست داشتنی و دوست داشتنی.

دهمین نعمت |منِ توانمند

خدای من، من ازت سپاسگزارم که من توانمند رو خلق  کردی و توانایی انجام هر کاری رو در وجودم نهادینه کردی که من با بالفعل کردنش احساس  غرور میکنم که هر کاری رو که میتونم انجامش بدم و با موفقیت به ثمر برسونم چقدر احساس خوبی بهم دست میده چقدر احساس غرور می کنم بابت وجود خودم و خالقم. خدایا شکرت که هیچ کاری نیست که از توانم خارج باشه و هر کاری را که اراده بکنم و در مسیرش گام بردارم تو قدرتش رو در درون من شکوفا می کنی. یا کارهایی که در توان من نیست ابزار هاش رو در دسترس من می‌گذاری. یا اینکه افرادی که اون ابزار رو ندارن این ایده رو به ذهنشون میاری که می‌تونن این ابزار رو  بسازن. خدایا شکرت که اینقدر کارها برام راحت تر از قبل انجام میشه. خدایا ممنونتم که من رو توانمند آفریدی.

خدایا شکرت که هستی خدایا شکرت که دارمت

و تو دوست عزیزم که این راه را با من شروع کردی، در قسمت کامنت همین متن در رابطه با تجربه خود از نعمات گفته شده  برایمان بنویس که نوشتن نیروی خارق العاده ای داره برای برانگیختن احساس شکرگذاری و انتشارش باعث بیشتر شدن این احساس در زندگی ات  وهمینطور باعث شریک شدن این احساس با زمینیان مشتاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری