گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰موهبت الهی در زندگی| روز چهارم

 

اولین نعمت|امروز زیبا

سلام خدا جونم، خداجونم من با تمام سلول های بدنم از تو بابت امروز زیبا متشکرم.

امروزی که بهترینها برام رقم میخوره و همه کارهام با برنامه و منظم با هدایت تو انجام میشه.

خداجونم بابت نشانه هایی که در امروز سر راهم قرار میدی بی نهایت سپاسگزارتم، چون تو، تو هر لحظه زمان هر مکان کنار من هستی، از رگ گردن به من نزدیک تری و همیشه باران هدایت برای همه ما جاریِ. گاهی این هدایت ها را می‌شنویم، گاهی نمی شنویم. خدایا ما را در مسیر هدایت خودت قرار بده که شنوا باشیم. واقعاً شنوایی این حمایت‌ها باشیم. نه اینکه بشنویم ولی متوجهش نباشیم و گوشش ندیم.

خدایا با تمام نیروم امروز رو سعی می کنم تمام وجودم رو بزارم که امروز رو امروز زندگی کنم و قدر تک تک لحظاتم را بدونم و در همین زمانها زندگی کنم،که موهبت خیلی بزرگیه درک اینکه تو زمان حال زندگی بکنیم. خدایا این درک رو بهم بده و کمکم کن که امروز رو واقعاً امروز زندگی کنم. خدایا شکرت برای فرصت دوباره.

دومین نعمت| دیروز خاطره انگیز

خدای مالک زمین، من از صمیم قلبم بابت دیروز خاطرت انگیزم سپاسگزارم ازت، چون دیروز درس های قشنگی برام داشت. توی دیروز وجودنشانه‌های تو برام کاملا واضح تر شده بود. وقتی که بهش توجه می کنم، وقتیکه سعی میکنم باشم توی اون لحظه و دنبال نشانه ها بگردم، نشانه های تو خیلی قشنگ خودشون رو نشون میدن؛ به این صورت که فهمیدم وقتی که خودم رو رها می کنم و دستان تو رو توی زندگیم باز می کنم همه کارهام خیلی سریع تر، لذت بخش انجام میشه.

یکی ازبهترین اتفاقات دیروز تدارکات شام پیک نیکی بود که توی ذهنم یه لحظه خودت انداختی که دونفره بریم بیرون؛ فقط دونفره حتی بعدش به ذهنم اومد که خانواده رو هم دعوت بکنیم، ولی یه چیزی اومد که گفت نه! دو نفره. برای چی دونفره‌؟ برای اینکه رابطمون رو تقویت بکنیم. برای اینکه از قبل نزدیکتر به همدیگه بشیم؛ یه ذره گپ بزنیم. خیلی موقع ها تو جمع بودیم بیرون، این سری با همدیگه باشیم و این خیلی تقویتی بود برام.

چند بار وسوسه شدم که کسی رو دعوت کند ولی یه چیزی از درون گفتش که نه فقط دونفره،و واقعاً نشانش را دیدم و واقعاً بهبود هرچه بهتر رابطه رو حس کردم.

خدایا کمکمون کن که شک نکیم به هدایت هایی که میکنی، به اون حسی از درون مون میگه که این کار رو انجام بده، اگه حس خوبی رو برامون به وجود میاره اون رو انجامش بدیم.

خدایا ممنونتم بابت حضورت.خدایا شکرت.

سومین نعمت| سرازیر شدن نعمت ها ت توی زندگیم

خدا جونم سپاسگزارتم برای سرازیر شدن این همه نعمت توی زندگی ام که هر روز دارم شاید بیشتر و بیشتر شدنش میشم و من این نوع از نعمت رو توی زندگیم دارم میبینم.

به این صورت که هر نوع از نعمتی که بهش توجه کردم از او نعمت بیشتر توی زندگیم دیدم. شاید خیلی کوچیک شاید وقتی که دقت می کنی میگی که اینها که خب باید باشه، یه چیز عادی مثل چیزی که دیروز حمید یه ماست کوچیکی، یه طالبی، یه دلستر و تنقلات برای دورهمی شبمون آورد، وقتی که وارد زندگیم شد،و وقتی که من بابتش شکر گذاری کردم، خیلی حس خوبی بهم دست داد، به عنوان یه نعمتی که ببین زندگی ام رو پربارتر کرد. و چقدر ذوق می کنم خیلی از موقع ها من یک سری از چیزها رو من درخواست نکردم و خودش به واسطه دست نازنین حمید وارد زندگیمون میشه، میگم ببین خدایا من چون در راستای این شکرگزاری قرار گرفتم که نعمت‌هات رو شکر کنم همینجوری، شاید خیلی کوچیک باشه اینا خوب اینها ثروتمند و نعمت اند دیگه و هر چقدر بیشتر توجه می کنی به تناسب اون بیشتر تو زندگی میببینی.

خدایا شکرت واقعاً، اینها همه دستان توئن. اینها همه نعمت اند اینها همه ثروتند، بابت تک‌تک شون ازت سپاسگزارم. و اگه تک تک چیزهایی که به ظاهر کوچیک اگه ثروت و نعمت نبینیمشون یک دفعه به خودت میای اینقدر این مسائل یک چیزی کوچیکی که یک مقدار هزینش بالا میره انقدر به چشمت گنده میاد. یه چیزی هر چقدر قیمتش بالاتر میره تو ارزشش رو بیشتر میفهمی. ولی قبلاً یه چیز معمول توی زندگی ات بوده. و وقتی که سپاسگزار تر میشی خوب از اون نعمت بیشتر تو زندگی ات میبینی.

و شاید از ناسپاسی ماست که بعضی موقع ها یه سری چیزها یک دفعه میبینی اینقدر ارزشش میره بالا که میگی من اینو چقدر بی ارزش می دیدم و الان با قیمت که روش رفته چقدر با ارزش تره. واقعا باید دیدمون رو به همه چیز عوض کنیم. اینها رو دارم به خودم میگم.

خدایا شکرت، خدایا شکرت که هر لحظه هر زمان هر صحبتی یه درسیِ. یه درسی برام که ارزش تک تک چیزهایی که دارم بدونم، ارزش تک تک لحظاتی که دارم بدونم. خدایا ممنونتم م بابت این همه فراوانی که من در جریانش قرار گرفتم. خدایا شکرت.

چهارمین نعمت‌‌|فردی که باهاش زندگی میکنم.

خدای قلبهای پاک من ازت متشکرم بابت وجود نازنین همسرم که زحمت کش و پرتلاشِ واز هیچ فعالیتی برای بهتر کردن زندگیمون دریغ نمیکنه. تمام تلاشش رو میکنه به ضعم خودش که زندگیمون هر روز بهتر از دیروز باشه و همیشه دنبال بهترین هاست و بهترین ها را میخواد برای زندگیمون و این خیلی برام با ارزشه، که در همه حال، در تعطیلات باشیم، تو سرما، تو گرما زمستون، تابستون، کار کردن تا دیر وقت حتی، اون رو ناراحت نمیکنه، دلسرد نمیکنه که بگه بابا چقدر کار چقدر کار!

هر لحظه انگیزش بیشتر میشه و خدایا شکرت که واقعا این لطفی در حق زندگیمون دارا میکنه. امیدوارم که روزی باشه براش جبران کنم. خدایا شکرت برای این موجود نازنین. خدایا شکرت

پنجمین نعمت| حس بی نظیر حس لامسه

خداجونم ممنونتم برای حس بی نظیر لامسه ام که من رو متوجه سرما و گرما می کنه. خدایا شکرت که با لمس کردن اشیای اطراف بهتر میتونم باهاشون ارتباط بگیرم. این حس لامسه فوق العاده است واقعاً. هر نعمتی، حتی این حس لامسه، شاید خیلی متوجه نیستیم، حتی ما رو از گزند خطرات در امان نگه می‌دارن،؛ مثل اینکه تیزی یه چیزی رو حس میکنیم یا سوزش چیزی رو حس می کنیم چقدر سریع عکس العمل نشون بدون اینکه حتی فکر بکنیم مغز ما خودش واکنش میده به این حس لامسه.

بزرگترین این حس لمس عزیزان مونِ. لذت در آغوش کشیدنشون، فشردن دستی به گرمی، و یا لمس برگ گلی.

خدایا شکرت برای این نعمت بی نظیر. خدایا سپاسگزارتم که ما رو در این حد کامل و آماده آفریدی، برای بودن در این کره خاکی و لذت این همه نعمت و ثروت. خدایا شکرت.

ششمین نعمت| تلفن

خدای خلاقم من از صمیم قلبم بابت خدماتی که ما به همدیگه می کنیم و زندگی رو برای همدیگه راحت تر می کنیم از تو سپاسگزارم. خدایا شکرت برای بهره مند شدن از نعمت تلفن که اینقدر زندگی رو برامون راحت تر کرده و باعث نزدیک شدن ما به هم دیگه حتی از دورترین نقطه دنیا شده. خدایا ممنونتم این ایده رو به بنده عزیزت دادی که این محصول رو اختراع بکنه و ممنونتم بابت وجود انسان هایی که گرد هم آوردی برای به تولید انبوه رسوندن این محصول. و چه بسیار آدم هایی که در تلاش اند، توی شرکت‌های مخابراتی، کسانی که دکل های مخابراتی را نصب میکنن در کل دنیا، تا ما بتونیم از این نعمت استفاده بکنیم. و چه بسیار انسانهای شریفی که دستگاه تلفن رو می‌سازن و در فروشگاه ها در دسترس ما قرارش می دن. خدایا شکرت برای این همه نعمت. و خدایا شکرت که انقدر ما به هم متصل که چه بخوایم، چه نخوایم در همه حال داریم هم خدمت می کنیم. خدایا شکرت. خدایا شکرت برای این همه خدمت، برای تک تکشون، واقعا برای تک تک کسانی که در این حیطه دارند کار می‌کنند طلب بهترین ها رو دارم که این خدمت بزرگ رو که به این سادگی در اختیار ما قرار دادن، برای نزدیک‌تر شدنمون به عزیزانمون، خدایا شکرت برای این همه خدمت، خدمت رسانی به هم دیگه، و برای این زنجیره محکم.

هفتمین نعمت‌| نعمت مقدس پول

خدای رزاقم من ازت از صمیم قلبم بابت نعمت مقدس پول سپاسگزارتم که به واسطه اش زندگی من مملو از امکاناتی هست که باعث راحت تر شدن کارهام شده و هر اونچه که دوست دارم و هر خدمتی که می خوام، میتونم با استفاده از این نعمت مقدس تهیه بکنم. خدایا شکرت، خدایا شکرت که به وسیله این نعمت، دیروز قسط ماهانه تامین اجتماعی پرداخت شد. و همینطور برای خونمون با پرداخت مبلغی ما یه عالمه خوراکی که مورد نیازم ن بود رو تهیه کردیم. خدایا شکرت برای این نعمت متصل کننده و راحت کننده زندگی.

هشتمین نعمت|برادر عزیزم

خدای آدمهای خوب من بی نهایت سپاسگزارتم برای برادر عزیزم، که دوست داشتنیِ، خیلی دوست داشتنیِ برام. چشماش، لبخندش، قلبم رو نوازش میکنه. پسری پاک سرشت و خوش نیت که همیشه دستش به خیرِ برای اطرافیانش، پسری پرتلاش و زحمتکش که لحظه ای نمیتونه متوقف بشه، لحظه ای حتی کسی نمیتونه متوقّفش بکنه. همیشه به دنبال بهترین هاست و بهترین ها هم به سمت زندگیش هدایت می شه. خدایا شکرت.

نهمین نعمت‌| هوایی که تنفس میکنیم

من بابت تک تک سلول هام خدایا از تو سپاسگزارم بابت هوایی که تنفس می کنم. شاید این بی همتا ترین نعمتی باشه که تو به من عنایت کردی، هوای پاک؛ که تو توش جریان داری که در عرض چندثانیه وارد بدن ما می شه و بعد خارج میشه و باز هوای تازه وارد بدنمون میشه.خدایا این بزرگترین ثروتیِ که به یه آدم میتونی عنایت بکنی و این ثروت حیات بخش ترین نعمتِ توی زندگی منِ که وجودش به من زندگی می ده و و نبودش زندگی رو از من میگیره. هوای پاک که در کلام نمیگنجِ این ثروت، این ثروتِ بی انتها. خدایا ما غرقِ نعمت و ثروتیم. خدایا خاضعانه ازت مچکرم.

دهمین نعمت‌| وجود نازنین خودم

خدایا من از صمیم قلبم بابت وجود نازنین خودم ازت سپاسگزارم که مهربانی تو نگاهمِ، تو قلبم موج می زنه و خواستارم که محبتم رو نثار این بندگان نازنین تو بکنم، که جبرانی باشه برای دریافت این همه خدماتی که هرکسی به طریقی توی زندگیم داره. خدایا شکرت می کنم که توجهم فقط به زیبایی هاتِ و با این تفکرم زندگیم را خیلی زیباتر از گذشته کردم و الان زندگی من پا گذشتهٔ من هیچ ارتباطی نداره. خدایا شکرت

و تو دوست عزیزم که این راه را با من شروع کردی، در قسمت کامنت همین متن در رابطه با تجربه خود از نعمات گفته شده  برایمان بنویس که نوشتن نیروی خارق العاده ای داره برای برانگیختن احساس شکرگذاری و انتشارش باعث بیشتر شدن این احساس در زندگی ات  وهمینطور باعث شریک شدن این احساس با زمینیان مشتاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری