گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی| روز پنجم

 

اولین نعمت| صبح زیبا

خدای  عزیزم تو رو شکر می کنم برای صدای زیبای گنجشک ها در این صبح زیبا. خدایا شکرت برای روشنایی صبحت بعد از تاریکی مطلق شبت و چقدر زیباست این نظمی که  در شب و روزت هست که  هیچ وقت، هیچ وقت  خللی در اون وارد نمیشه. هیچ وقت نمیشه که صبحی بلند بشی و تاریکی مطلق و تو دوباره ببینی و این نشان از نظمِ که ما با این نظم زندگیمون رو پیش ببریم و زیباترش بکنیم. و این نشان از عظمت و شکوه توئه خدای من. خدایا شکرت، خدایا سپاسگذارتم برای امروز قشنگ که با تو بهترین ها برامون رقم میخوره و تمام لحظات امروز رو این امکان رو داریم که زندگی اش بکنیم. امروز رو امروز زندگی بکنیم؛ در لحظه حال. تجربه هایی که در همون زمان داریم برامون لذت بخش باشه. خدایا شکرت برای این فرصت دوباره که بهمون دادی، که زندگی بکنیم، لذت ببریم، خدمت بکنیم،خدمت ببینیم، بخندیم، بخندونیم.خدایا شکرت.

 دومین نعمت| نعمت موجود

خدای های برای گل های زیبا و متنوعی که در داخل خونم هست ازت سپاسگزارم. گل های قشنگی که هر کدومشون یه زیبایی دارن. یکی اش مثل سرو بالا رفته ، یکی اش رنگ های ابرو بادی در اون پخش شده و چقدر زیباست حتی بی نظمی در این رنگ‌ها و طرح‌های متنوع.  برای رنگ هایی که خلق می کنی در هر گیاهی در هر گلی، در هر موجودی. خدایا شکرت برای این گلهای زیبا و این گل هایی که در دنیای اطراف ما وجود داره که تنوع اش حد نداره و در زبان و کلام نمی گنجه این زیبائی که در هر چیزی که تو خلق می کنی به هر چی جلوتر میریم این زیبایی ها رو ما داریم بیشتر می بینیم . رنگ هایی که بعضی هاشون رو تازه ما کشف می کنیم، از کجا ؟ از طبیعت زیبای تو، که روی موجودات پیاده شده، روی گلها، روی گیاهان. خدایا شکرت که هر روز رو، هر لحظه رو داری برای ما زیبا تر می کنی با خلق هایی که در هر موجودی پدید میاری . خدایا شکرت ، خدایا شکرت که نشون داری بهم میدی که من چقدر خالق باسلیقه و ظریف کاری دارم که در رنگهای بدیع و متنوع که  هرچی دنیا رو به جلو تر می بره، رنگهای زیباتری تو خلق میکنی. خدایا شکرت که می تونم  این نعمت زیبا انرژی بخش رو در خوانه خودم داشته باشم، که هم خونم رو زیباتر از اینی که هست می کنه و هم هوای خونم رو تازه  می کنه این نعمت پر برکت. خدایا شکرت، خدایا شکرت برای سبزی گل های زیبات، گیاهان. خدایا شکرت.

سومین نعمت| نعمت مقدس پول

خدای نعمت های فراوان از تو برای سرازیری این نعمت مقدس  توی زندگی ام سپاسگزارتم . خدایا شکرت که هر روز موجودی حسابم  بیشتر و بیشتر از روز قبل میشه که میتونم باهاش عزیزانم  رو به محفلی دعوت کنم و پذیرائی کنم به هر چیزی که میلش رو دارن، دوست دارن . خدایا شکرت که وسیله ای شده این نعمت پربرکت که خیلی موقع ها با خیال راحت در کنار هم جمع بشیم  و از خدماتی کسانی که از ما پذیرایی می کنن. توی کافی شاپ ها توی  رستوران ها جاهای مختلفی که خوراکی های متنوع میفروشند و با فروششون به ما خدمت میکنن و ما به واسطه این پول مقدس از اونها تشکر میکنیم. که عجیب ما رو متصل کرده به هم نعمت. خدایا اگر از یک نگاه دیگری به این پول نگاه کنیم میبینیم که چقدر زندگی ما رو قشنگ تر کرده، چقدر لذت بخش تر کرده، چقدر به هم نزدیک تر کرده.خدایا شکرت برای خلق یه همچین وسیله ای .

چهارمین نعمت| انسانهای هم فرکانس اطراف

خدایا شکرت برای آدمهایی که هم فرکانس من سر راهم قرار میدی که باعث میشن  حس باارزش بودن در کنارشون پیدا بکنم که موضوع هایی که در کنار هم داریم مشابه همدیگه هستند. و در این جمع  به دور از صحبت دیگران صحبت از بهبود لحظه به لحظه خودمون در اون هست ؛چون آنها خیلی شبیه ما هم هستن و هم فرکانس و هم رده ماه هستن. و خدایا شکرت که لحظه به لحظه توی زندگیمون آدم‌هایی در جهت بهبود ما سر راهمون قرار میدی. و چقدر این نوع دوستی ها باارزش اند. خدایا شکرت، خدایا شکرت برای دوست عزیزم که وقتی در کنارشم زمان رو حس نمی کنم. و این دوست عزیزم اینقدر  که حال هم رو خوب میکنیم و اینقدر خوب هر دو در یک جهت هستیم و از هم یاد می گیریم که من واقعاً تو رو شکر میکنم از این بابت که می گردی، می گردی آدمهای شبیه خودمون رو در فرکانس خودمون سر راهمون قرار می دی. خدایا شکرت

پنجمین نعمت| اعضای بدن

خدا جونم سپاسگزارتم برای سلامت دست هام که همه کارهام رو برام انجام میده. و یک یار همیشگی برای من، برای گرفتن هر وسیله ای، برای انجام دادن هر کاری، برای درست کردن و ساختن و تعمیر کردن هر چیزی از پختن غذا گرفته، شست و شو، پذیرایی از عزیزان گرفته تا ساختن یک ساختمان و تولید و تهیه هر وسیله ای. خدایا تقریبا میشه گفت کاری نیست که دستامون دخالت نداشته باشید در اون؛ حتی در برقراری ارتباط با فردی، فشردن دست عزیزی چقدر این رابطه قوی تر میکنه این دست های نازنین رو. خدایا شکرت برای این نعمت که  کاربردش واقعا قابل شمارش نیست. خدایا شکرت می کنم برای سلامت دست های عزیز و کشیده ام و سپاسگزارتم که دستهام که یار همیشگی منن به لطف خداوندم همیشه وجودشون باعث لذتم می شه.

 ششمین نعمت| خدمات دریافتی

خدای خلاقم بی نهایت ازت سپاسگذارم از تو بخاطر ذهن خلاق بندگانت که جلوه ای از خلاقیت تو رو به نمایش می گذارن و پاس این خلاقیت زندگی رو هر روز برای بندگانت راحت تر، زیبا تر و لذت بخش تر میکنن. خدایا ممنونتم برای سازندگان وسیله های سرمایشی که در هوای گرم و آفتابی باعث متبوع شدن فضای داخل خانه می شن و از گرمازدگی، از بی حال شدن، از گشت و گذار در یک هوای گرم و بعدش بودن در هوای متبوع  منزلی که این وسیله سرمایشی هست، چقدر کمک می کنه که حالمون خوب بشه  که جلو گیری می کنه از بی حال شدن و گرمازدگی. خدایا شکرت برای وجودشون که خدمت خیلی بزرگی به بشریت کردن مخصوصاً در فصول گرم سال، مخصوصاً در مکان هایی که این گرما خیلی شدیدتره. خدایا شکرت برای هر کسی که ایده اش با هدایت تو عملی میشه. و زندگی رو برای جهان و جهانیان هر روز لذت بخش تر و راحت تر میکنه .خدایا شکرت.

هفتمین نعمت| زمین پهناور

خدایا من از صمیم قلبم برای زمین پهناورت که خوراکی های اصلی بدن ما از دلش فراهم میشه و اینقدر در دادن نعمت به زمین و زمینیان سخاوتمنده. خدایا ازت سپاسگزارم از بابت خاک حاصلخیزی که زمینه رو برای کارهای کشاورزی و پرورش دام فراهم کرده. خدایا شکرت برای زمینی که برای حیات ما مهیا کردی اینقدر سفت و سختِ که میشه با خیال راحت بنا ها روش ساخت، برج ها بالا برد و این همه موجود در دلش زندگانی تشکیل بدن. خدایا شکرت . خدایا تو خیلی عظیمی،و حتی فکر کردن به این عظمتت برای ما خیلی سنگینِ که زمینی به این پر برکتی که هر چیز رو که می خوایم در دل همین زمین، زمینی سرشار از نعمت، میتونیم برای خودمون فراهم بکنیم. و تو اونها رو مسخر ما کردی که زندگی کنیم و لذت ببریم و سپاسگزار وجودت باشیم . خدایا شکرت بابت زمین پهناورت که  سرشار از نعمتِ و نیازی به هیچ چیز اضافه ای نیست؛ چون همه چیز در زمین تو هست و همه چیز از اونها خلق میشه . خدایا شکرت که اینقدر هوای ما رو داری، اینقدر زمین رو برای بندگی ما فراهم کردی. خدایا ما ثروتمندترینیم. اینها همش ثروتِ ، اگه ثروت نیست پس چیه؟ خدایا زمین رو ملک خودت کردی،مهیا کردی برای ما خدایا شکرت.

هشتمین نعمت | مادر شوهر

خدایا من بی نهایت سپاسگزارتم برای مادر شوهر نازنینم که اینقدر با محبتِ و اینقدر هوای بچه  هاش رو داره، هوای خانوادش رو داره،که لذت میبره از جمع شدن خانواده اش در کنارش. و تمام تلاشش رو میکنه که هر کدوم از فرزندانش بهترین زندگی رو برای خودشون فراهم بکنن.و تلاش میکنه که همیشه در کنار جمع به همه خوش بگذره.زنی خوش خنده، خوش قلب که  از نگاهش فقط سادگی و محبت جاری شده . خدایا شکرت برای این بزرگ نازنین.

 نهمین نعمت| آفریدن من

خدایا، خدای خالقم من ازت بی نهایت سپاسگزارم به خاطر آفریدن موجودی به زیبایی من ازت سپاسگزارم خدایا که من رو فردی اجتماعی آفریدی که بتونم خیلی راحت با آدم های اطرافم ارتباط بگیرم و رابطه صمیمانه برقرار بکنم که وقتی نیاز دارم بتونم با صحبت کردن، با درخواست کردن، با درد و دل کردن، حاجتم رو براورده بکنم. و در همین ارتباط نیاز، خواسته، درد و دل اطرافیان، هرچیزی که برای اونها نیاز هست برآورده بشه. یک ارتباط دوطرفه از طریق این اجتماعی خلق شدن ما. خدایا شکرت که در این کیهان بی نظیرت تنها نیستیم و وجود اطرافیانمون باعث دلگرمی مون میشه و از خدمت کردن بهشون لذت می بریم و این همه خدمات از همدیگه دریافت میکنیم.خدایا شکرت برای اجتماعی خلق کردن من.

دهمین نعمت|  قوانین بی تغییر

خدایا من بابت قوانین بی تغییری که روی این کره خاکی وضع کردی سپاسگزارتم که این قوانین بهمون قوت قلب می ده که جلو بریم و از این نترسیم که قانون پایدار نباشه . و مثال خیلی واضح اش قانون جاذبه است که ما رو روی این زمین نگه داشته و ما با اطمینان از این قانون خونه هامون رو بنا کردیم و از این نمی ترسیم که یک روز بلند شیم و ببینیم در هوای معلق هستیم. یا همین قوانین گردش زمین، همین قوانین شب و روزی که برای ما وضع کردی، یا قانون توجه که ما به هر اونچه توجه میکنیم بیشتردر زندگیمون می بینیم.و دنیای اطرافمون به همون تناسبی که توجه کردیم تجربه های بیشتری رو سر راه ما قرار میده.یا قانون خواسته ها، قانون درخواست که ما هر چیزی که درخواست بکنیم سر راهمون قرار می گیره وسیله اش. و یا قانون فرکانس ها که هر انرژی رو، با هر فکری از وجودمون خارج میکنیم جهان به خواسته ها،به اون انرژی ها، به اون فکرها پاسخ می ده. خدایا شکرت برای این دنیای قانونمندت که خیلی راه داریم تا کشف بکنیم، تا درک بکنیم این جهان بی نظیرت رو، ولی راه روشنِ.خدایا شکرت، خدایا شکرت، خدایا شکرت که تو رو داریم ،تو هستی.

و تو دوست عزیزم که این راه را با من شروع کردی، در قسمت کامنت همین متن در رابطه با تجربه خود از نعمات گفته شده  برایمان بنویس که نوشتن نیروی خارق العاده ای داره برای برانگیختن احساس شکرگذاری و انتشارش باعث بیشتر شدن این احساس در زندگی ات  وهمینطور باعث شریک شدن این احساس با زمینیان مشتاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری