گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی| روز ششم

 

اولین نعمت | امروز

سلام خدا جونم، صبحت بخیر. خداجونم شکرت که امروز هم بیداری نصیبم شد که تلاش کنم برای خواسته هام و یه برنامه عالی برای کل روزم بچینم و مطمئن باشم که با هدایت تو جلو میرم، و تک تک شون رو به بهترین نحو به انجام می رسونم. خدایا شکرت برای امروز که بهترین روزمِ، چون من خالقشم. و خدایا شکرت که شادی آفرین امروز به واسطه توجه به هر آنچه که من رو شاد میکنه و حس خوبی بهم میده. خدایا شکرت برای امروز زیبا

دومین نعمت ‌| قانون استمرار

خدایا سپاسگزارتم برای این قانون استمرار که در هر زمینه‌ای با عمل کردن بهش، برامون نتیجه های شگفت انگیزی میاره. وقتی کاری رو بارها و بارها به صورت روزانه انجام می دیم نتیجه اش میشه مهارت و با تکرار هر چه بیشتر اون ما توی اون زمینه جزء حرفه ای ها می شیم و نتیجه اش همیشه ما را متحیر میکنه. همونطور که با استمرار در درس خوندن تونستم در کنکورم سربلند بیرون بیام، این قانون رو بیشتر برام اثباتش می کنه که ما در هر زمینه ای اگر تکرار کنیم تکرار کنیم و روزانه جلو ببریمش، توی اون زمینه حرفه ای می‌شیم.و مهارتی به دست می آوریم که واقعا شگفت زدمون می‌کنه وخدا رو از این بابت که تلاشم نتیجه داد خدایا سپاسگزارم و همیشه تلاش نتیجه‌بخشِ و ما باید در هر لحظه  تلاش بکنیم و اصلا درگیرِ نتیجه نباشیم. من از مسیرم لذت بردم؛ در حینی که درس خوندم در همون حین از تک تک لحظاتم لذت بردم. و اذیت نشدم. نباید ما مسیر اذیت کننده باشه برامون چون نتیجه لحظه است، مسیرِ که هدف اصلیِ. خدایا شکرت برای این قانون بی نظیرت.

سومین نعمت | نعمت موجود

خدایا من از صمیم قلبم بابت مبلمان خونم ازت سپاسگزارم که این وسیله راحتی بیشتری رو برام به ارمغان آورده، باعث زیبایی هر اونچه بیشتر منزلم شده که راحتی که روش قرار میگیری لذت بخشه، و خیلی راحت می تونی روش لم بدی و لذت ببری.و کل بدن در وضعیتی از نشستن روی زمین قرار میگیره خیلی بهتره، و فشار رو از روی پاهام برمیداره و من لذت میبرم از این وسیله که زندگی رو از قبل خیلی راحت تر کرده خیلی لذت بخش تر کرده. خدایا شکرت برای نعمت هایی که داریم و باید بیشتر بهش توجه کنیم و نکنیمش جزء روزمره های زندگی،فکر بکنیم که باید باشه دیگه ولی میتونست نباشه و میتونه نباشه. پس از چیزی که هست لذت ببریم که شاهد هراونچه بیشتر،هر اونچه بهتر در زندگیمون باشیم از اون نعمت . خدایا شکرت بابت نعمت های بی نظیری که توی خونمون هست، و یکی از بهترین هاش مبلمانِ که هم زیبایی داره و هم کاربرد داره و لذت بخش دیگه. خدایا شکرت، خدایا شکرت که هر لحظه زندگی راحت تر ،لذت بخش تر میشه. خدایا شکرت برای این نعمت در منزلم و این ثروت در زندگی ام.

چهارمین نعمت اعضای بدن

خدا جونم سپاسگزارتم برای وجود پاهام وسلامتی که در پاهام احساس می کنم.این نعمت بی نظیر من رو نجات میده از یک جا موندن، از سکون، از حرکت نکردن خدایا شکرت این موهبت عظیم کل وزن بدن من رو در هر لحظه با عشق روی خودش سوار کرده و همه جا با خودش حمل میکنه. خدایا ممنونتم برای سلامتی پایی که یاور همیشگی منِ در نقل مکان به هر جایی، به هر مکانی، به هر مکانی که دوست دارم، به هر مکانی که می خوام برم به هر مکانی که کاری رو می خوام باهاش(پاهام) انجام بدم، این نعمت بی نظیر من رو کمک میکنه. و باعث آسودگی خاطرم میشه در راه رفتن، دویدن، ایستادن، رقصیدن. خدایا شکرت که من رو از این نعمت پرعظمت با نصیب کردی که بتونم از این نعمت ات استفاده کنم و لذت ببرم از وجودش. خدایا ازت می خوام که تو هدایتم کنی که این پا به بهترین مکان در  بهترین زمان ها برهو  نشون بده به من این زیبایی های بی نظیر تو رو.

پنجمین نعمت | خدمات دریافتی

خدایا ممنونتم بی نهایت سپاس برای سازندگان ظروف غذایی که باعث شدن دغدغه ای برای خوردن غذا نداشته باشیم. اینکه غذا رو در چه ظرفی بریزیم، اینکه چیکارش بکنیم، اینکه فکر بکنیم حالا غذامون رو تو چی بریزیم؛ ظرهایی که هر روز داره متنوع تر می شه ظاهرش، هر روز زیباتر میشه، هر روز کاراتر میشه. و قاشق و چنگالی که ما رو از خوردن غذا با دست بی‌نیاز کرده و لیوانی که جامی شده برای نوشیدن آب و هر چه نوشیدنی پاکِ . و این نعمت ها چقدر بزرگن چقدر کاربردی اند.وقتی به عمق هر کدومش بری میبینیم چقدر ما انسان های خلاقی هستیم که از کمبود ها، از تضادها، از نقص ها، از سختی ها امکانات می آفرینیم . خدایا شکرت برای بندگانی که هر لحظه با خلاقیتشون، با دستان پر مهرشون برای عملی کردن ایده ها گام بر می دارن که زندگی رو برای بندگان تو راحت تر بکنن و اینها همش خدمتِ و اینها همش حاکی از اون زنجیرۀ محکمیِ که ما به هم وصلیم و راحتی رو برای همدیگه به ارمغان می یاریم. خدایا شکرت برای افرادی که در این صنف همچنان مشغول اند برای رسوندن این نعمت به دست های ما، و براشون با تمام وجودم طلب هراون چه خیر هست تو زندگی می کنم. چون شبانه روز در تلاش هستن،هر کدومشون به طریقی، از کارخانه‌های تولید ظروف گرفته که تعدادشون خیلی زیادِ، افرادی که شبانه روز دارن کار می کنن برای تولید، افرادی که در سطح شهر هستن برای رسوندن این محصولات به دست ما. خدایا شکرت برای وجود تک تک شون

ششمین نعمت | آدم های پر برکت زندگی

خداجونم سپاسگزارتم برای وجود پر مهر مادرم که قلب و روح و جسمش رو وقف ما کرد برای بودنمون، برای وجود داشتنمون، برای بودن در این هستی بی نظیرت، برای رشد کردن مون، برای عاقبت به خیری ما و به تکامل رسیدنمون. مادری که بی دریغ محبت میکنه، از خوشی های خودش واقعا می گذره برای خوش بودن بچه هاش. و ما براش اولین و آخرین اولویت هستیم. خدایا ممنونتم که با آفریدن این موجود نازنین و گذاشتن مهر خودت در قلب مادرم امنیت خاطر رو برامون به ارمغان آوردی تا در یک محیط پر از آرامش رشد کنیم و تو رو در نگاه پر مهرش ببینیم. خدایا سپاسگزارتم برای وجودش.

هفتمین نعمت |نعمت های بی کران

خدایا عالم تاب ازت مچکرم به خاطر خورشیدت که گرما بخش زندگی هامونِ. خورشیدی که روز به روز برامون روشنی به ارمغان میاره. و روشنایی هیچ نوری با اون برابری نمی کنه. خورشیدی که وجودش باعث بهره مندی ما از نعمت های خاک می شه. و اگه نمی تابید به این همه محصولی که کشت میشه ما از هیچ یک از خوراکی های زمین بهره‌مند نمی شدیم. خورشیدی که حتی برای بدن ما هم مفیدهِ . و خیلی جالبه که یکی از ویتامین های اصلی بدن ما رو تامین می کنه. و همینطور در سرما با تابیدنش بدن ما رو گرم می کنه و گرما بخش وجود ماست. خدایا ممنونتم بابت خورشیدی که به تازگی کشف شده که ما میتونیم باهاش برق تولید کنیم. می تونیم از انرژی اش برای استفاده از اینترنت استفاده بکنیم. خدایا بی نهایت سپاسگزارتم برای این نعمت های غیر قابل شمارشت که در دل هر نعمتت باز هم نعمت ها نهفته است.و ما واقعاً ناتوانیم از شمارشش. خدایا سپاسگزارتم.

هشتمین نعمت | نعمت مقدس پول

خدای من شکرت می کنم بابت این نعمت مقدس که وجودش من رو به تو نزدیک تر می کنه چون بیشتر از نعمت هات بهرمند می شم، بیشتر میتونم به راحتی زندگی خودم و دیگرانی که بهم خدمت می کنن، کمک بکنم، که بتونن محصولی که می خوان رو تولید بکنن و من استفاده بکنم و  این چرخۀ عظیم در گردش باشه. اگه پول نبود هیچ محصولی به فروش نمی رسید. خدایا شکرت که با این نعمت می تونیم به همدیگه خدمت بکنیم. می تونیم از خدمات همدیگه سپاسگزاری بکنیم و با بیشتر پولدار شدن مون، بیشتر ثروتمند شدن مون شاهد عظمت و ثروت بی نهایت تو بشیم. خدایا شکرت برای این نعمت پر برکت و لذت بخشِ زندگی هامون.

نهمین نعمت | همسرم

خدایا ممنونتم بابت وجود نازنین همسرم که راحت طلبِ و زندگی رو سخت نمی گیره. شاید در نگاه اول این یک خصوصیت منفی به شمار بیاد، ولی وقتی بهش دقت می کنی هر چه قدر زندگی رو راحت می گیری، زندگی برای تو راحت تر میشه، و انگار که اون متوجه؛ متوجه شده که زندگی گذراست و تموم سعیش رو می کنه که لحظه هاش رو  برای خوشگذرونی استفاده بکنه و دقیقا به همین دلیل زندگی روی خوشش رو بهش نشون می ده. به طبع این مثال که میگن” هر چیز چیزی جذب کرد، گرم گرمی را کشید و سرد سرد.” هر چقدر زندگی رو راحت تر بگیریم هر چقدر ناراحت نکنیم خودمون رو برای مسائل پیش و پا افتاده، زندگی روی خوشش رو به ما نشون می ده. سخت بگیری سخت می شه. خدایا شکرت برای وجودش که خیلی چیز ها رو دارم ازش یاد میگیرم.خدایا شکرت.

دهمین نعمت | وجود منِ نازنین

خدایا، خدای نازنینم، برای وجود منِ نازنین ازت سپاسگزارم. منی که در زندگی ام همیشه به دنبال علاقه بوده. در زندگیم با علاقه هام  لحظه هام رو می گذرونم، کار می کنم و لذت می برم. واقعاً  به خودم افتخار می کنم که همیشه در حرکت هستم و در حال پیمودن مسیر تکاملم هستم با هدایت های تو. خدایا شکرت که خودم رو دوست دارم توجهم به نکات مثبت خودمِ و تویی که صدای من رو میشنوی، هر روز سعی کن که خصوصیات مثبت خودت رو مکتوب کنی و خدا رو شکر کنی برای وجود نازنینِ خودت. خدایا شکرت، خدایا شکرت ، خدایا شکرت که هستی خدایا شکرت که دارمت.

و تو دوست عزیزم که این راه را با من شروع کردی، در قسمت کامنت همین متن در رابطه با تجربه خود از نعمات گفته شده  برایمان بنویس که نوشتن نیروی خارق العاده ای دارد برای برانگیختن احساس شکرگذاری و انتشارش باعث بیشتر شدن این احساس در زندگی ات  وهمینطور باعث شریک شدن این احساس با زمینیان مشتاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری