گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی| روز یازدهم

 

اولین نعمت | نعمت اختیار

ای خدای خالقم، ای خدای بی نظیرم، من ازت سپاسگزارم به خاطر نعمت اختیار. تو به من اختیار دادی که زندگی ام رو به هر نحوی که دلم می خواد بسازم. توی این نعمت رو به من دادی که خودم خالق زندگی خودم باشم، که خودم بیافرینم زندگی رو برای خودم. به خاطر همینه که که انقدر تعدد زندگی داریم، اینقدر زندگی های متفاوتی رو شاهدش هستیم. اگر ما عروسک های خیمه شب بازی تو بودیم، اگر ما سرنوشتمون از قبل نوشته شده بود، همه باید یک جور می شد همه باید برنامه ریزی شده می شد، ولی تو خالق زندگی آفریدی ما رو که خودمون زندگی مون رو بیافرینیم. تو به ما توصیه هایی کردی در کتاب آسمانی ولی هیچ وقت به هیچ کاری ما رو مجبور نکردی. از لحظۀ اول خلقتمون راه رو به ما نشون دادی، گفتی این کار رو نکن، به این درخت نزدیک نشو ولی تو اختیار داری که نزدیک بشی و ما نزدیک شدیم که جاودانگی رو انتخاب بکنیم، مسیر پر پیچ و خمی رو انتخاب کردیم، ولی انتخاب کردیم که تجربه بکنیم. انتخاب کردیم، چون تو مختار ما رو آفریدی، چون تو خالق کردی ما رو، خالق زندگی خودمون. و چیزی که الان ما داریم و شرایطی که توش هستیم، نشان از خالق بودن ماست، چیزی که الان هستیم رو ما آفریدیم، اگر راضی نیستیم ازش میتونیم تغییرش بدیم، چون ما خالقی، با فکر کردن به چیزهایی که دوست داریم، با عمل کردن به کارهایی که دوست داریم، با بودن در حال خوب، در احساس خوب میتونیم آیندمون رو بسازیم چون تنها وتنها و تنها من هستم که خالق زندگی خودم هستم. و خدایا من از این بابت بی نهایت سپاسگزارم، و من رو مسئول تمام تصمیمانی که می گیرم، کارهایی که می کنم کردی که بعدها کسی رو مقصر نکنم چون منم که خالقم، به خاطر همین شاید روز حساب رو گذاشتی چون منم که تصمیم گیرنده ام. من میتونم تصمیمات خوب بگیرم، افکار خوب داشته باشم و زندگیم رو مطابق با افکار و انرژی و تصمیماتم بسازم. خدایا ازت می خوام که من رو به بهترین تصمیمات هدایت بکنی و ازت سپاسگزارم.

دومین نعمت | هستی خارق العاده

خدای هستی بخشم من ازت سپاس گزارم، از اعماق وجودم بابت طبیعت زیبات، که هر وقت در هر لحظه وارد این طبیعت می شم حالم عوض می شه، حال هممون عوض می شه. در هر حالی که باشیم، طبیعت ما رو به اصل خودمون بر می گردونه،انرژی می‌گیرم و برای یه زندگیِ زیبا آماده می شیم، یه زندگی پر از لذت، پر از درس های قشنگ، پر از لحظات زیبا. خدایا در عجبم از این همه زیبایی که در جهان هست، طبیعت های بکر، جنگل های زیبا و سبز رنگ که چشم های ما از دیدنش سیراب نمی شه، هر چقدر که در این طبیعت های زیبا بمونیم، دوس داریم زمان به عقب برگرده و این لحظات بیشتر باشه. از سواحل زیبات که ساعت ها میشه کنارش نشست و امواج خروشان ات رو تماشا کرد و به آرامش رسید. چیزی که طبیعت تو داره آرامشِ. همون اصل ما، همون چیزی که تو میخوای درون ما هویدا بشه به خاطر همینه که وقتی یه طبیعت های بکر و دست نخوردهٔ تو وارد می شیم آرامشی وصف ناپذیر ما رو درگیر خودش می کنه. خدایا ما در جریانی از نعمت و ثروت داریم زندگی می‌کنیم. من بی نهایت از تو سپاسگذارم. حتی زمان هایی که در خیابان قدم می‌زنیم میتونیم از موهبت طبیعت، از درخت هاي پر بار به رنگ سبز فسفر خوشرنگ، و گاهی سبز پررنگ چشم نواز لذت ببریم و تو رو سپاس بگیم به خاطر این طبیعت زیبایی که بی نظیرِ. خودش قشنگ داره مدیریت میکنه، باقدرت خارق العادهٔ تو. خدایا بی نهایت سپاسگزارم برای رودخونه هات، دریاهات، جنگل هات، کوه های سر به فلک کشیده ات، آسمون پر از ابر یا آبی خالص. خدایا من سپاسگزارتم برای این همه نعمت و ثروت که در زندگی های ما جریان داره.

سومین نعمت | انسانهای پربرکت زندگی

من با تمام وجودم از تو خداوند بی نظیرم سپاسگزارم  برای بودن و قرار گرفتن افراد پر برکت در زندگی ام،افراد هم فرکانس، افرادی که در یک خط فکری با من قرار دارن برای پدر عزیزم که سایهء سرِ منِ و وجود نازنین اش باعث قشنگ شدن زندگی ام شده، از رهنمودهاش استفاده میکنم، وقتی باهاش صحبت میکنم احساس توبی بهم دست می ده. دقیقا این احساس مقابلِ، در وقتی اون هم با من صحبت میکنه، حالش خوب می شه و این رو بهم میگه و ازم تشکر می کنه. این فردی که قلبی بزرگ داره، اینقدر بزرگ که تمام خوشی های خودش در کمک به هم نوعان خودشِ. و دوست داره با خوشبخت کردن یکی، با قدم خیر گذاشتن در راه کسی، با جمع کردن افرادی که به کمک نیاز دارن و رزق دادن بهشون توسط کاری که میکنن براش، به عنوان کارکنانش هستن، به عنوان پسرها و دخترانش هستن از زحمات اونها سپاسگزارِ و همیشه قدم خیر برای تک‌تک کسانی که براش کار می کنن، تک تک کسانی که دوست دارن یک کارآفرین باشن، برای تک تک کسانی که میخوان ماهی گیری رو یاد بگیرن، نه ماهی به دست بگیرن؛ چون این فرد ماهی گیری یاد میده. خدا جونم من ازت سپاسگزارم که این فرد رو در زندگی من قرار دادی، که با وجودش کمبود پدر رو اصلاً حس نکنم. در خدایا شکرت برای انسانهای پربرکتی که در تک تک زندگی هامون هست. خدایا شکرت.

چهارمین نعمت | اعضای بدن

من از صمیم قلبم، ار اعماق وجودم ازت سپاسگزارم خداوندا، بابت رگ هایی که در بدن من جریان داره. رگ هایی که کل بدن من رو از کف پاهام، از ساق پاهام، از زانوهام تا مغز سرم جریان داره و خون حیات بخش رو با این اتصالات که داره، با این متصل بودن به تک تک اعضای بدن من می رسونه. خدایا الان که دقت میکنم این رگ در تک تک سلول های بدن من جاریِ و خدایا شکرت برای این رگهای سبز رنگِ که در دستم نمود زیبائی داره و جریان پیدا می کنه به رگ گردنم و این خون حیات بخش رو به تک تک سلول‌های بدن من می رسونه. خدایا من چطور میتونم سپاسگزار این نعمت حیات بخشت که این حلقه اتصال اگه در جایی از بدن من از هم جدا بشه اون لحظه است که زندگی برای ما تموم شده است. خدایا این نعمت، این نعمتِ بی نظیر، این نعمت حیات بخش چقدر عادی شده برای ما. خدایا این یک ثروت عظیم ِ،این یک ثروت بینهایت شگفت آورِ و نشان از خالقی یه پر عظمتی خودت که چقدر ظریفانه این کار رو برای ما انجام دادی که هم زیبا بشه بدن ما، هم حیات بخش. خدایا من سپاسگزاتم، سپاسگزارم برای تک تک رگه‌هایی که در سلول به سلول بدن من جریان داره. این نعمت خیلی جای صحبت داره، این نعمت خیلی بزرگه. تک تک نعمت هات میشه درموردش کتاب‌ها نوشت همونطور که گفتی اگر درخت ها قلم بشن و دریاها جوهر، نمیتونن وصف کنن این نعمتهای عظیمت رو. من از صمیم قلبم، تو خالق بی‌نظیرم ازت سپاسگزارم. خدای من خاضعانه ازت مچکرم.

پنجمین نعمت‌ |سرازیری نعمت و ثروت

خدای ثروتهای بی کران خدای بخشنده و مهربان من بی نهایت از این همه نعمت و ثروتی که در سرتاسر جهان هستی وجود داره سپاسگزارتم، نعمتهایی که تو مسخّر ما کردی و گفتی که در جریانی از نعمت و ثروت زندگی کن بندهٔ من. و چقدر خوشحال میشی وقتی بنده ای نعمتی رو، ثروتی رو به زندگی خودش وارد می کنه. چرا؟ چون به تو نزدیک تر می شه. چرا؟ چون به خیلی از بندگانی که اون نعمت رو در اختیار تو قرار دادن کمک می شه. خدا سپاسگذارتم که هر چقدر نعمت توی زندگی های ما بیشتر می شه، هر چقدر پول و ثروت توی زندگی های ما بیشتر می شه ما  به تو نزدیک تر میشیم، چون با وجودِ پولِ که می تونیم به هر کسی که بخوایم کمک بکنیم، خونه ای برای خانوادمون فراهم کنیم، زندگی خوب داشته باشیم، لحظات شادی رو تجربه بکنیم، مدرسه ها بسازیم، بیمارستان ها تاسیس بکنیم، به مراکز خیریه ها کمک بکنیم. خدایا با وجود پول اینها ممکن می شه. و وقتی که ما پولدار می شیم و وقتی که ما پول بیشتری در زندگی مون می یاریم، امکانات بیشتری در اختیارمون قرار میگیره، خدا لبخند میزنه، میگه دمت گرم بندۀ من از نعمت و ثروتی که در اختیارت قرار دادم و در جهان پراکندش کردم داری استفاده میکنی و ما زمانی میتونیم پول بیشتری، نعمت بیشتری، ثروت بیشتری در زندگی هامون داشته باشیم که ببینیم این نعمت ها و ثروت ها رو توی زندگی مون، ببینیم ذره به ذره اومدنش توی زندگیمون، ببینیم این فراوانی رو، ببینیم که جهان پر از نعمتِ، باورش بکنیم و بدونیم که یه دونه خالق داریم و اگه تنها از اون بخوایم، او این نهمت و ثروت رو خودش میخواد که در اختیار ما قرار داده، فقط کافیه که ما هم بخوایم، کافیه که شاد باشیم، آروم باشیم، نگران نباشیم و از لحظه به لحظه زندگی مون لذت ببریم، شاد باشیم، از همین نعمت هایی که توی زندگی مون داریم شاکر باشیم و می بینیم که لحظه به لحظه زندگی ما از قبل بهتر، شاد تر و لذت بخش تر می شه. خدایا من سپاسگزارتم برای این آگاهی که بهم دادی و بهم یادآور شدی که از کوچیک ترین چیزهایی که در زندگی دارم شاکر باشم، چون خودت وعده دادی که شکر نعمت نعمتم افزون کند. این خدایا من شاکرتم، من سپاسگزارتم برای تک‌تک لحظاتم، برای تک تک نعمتهایی که وارد زندگیم میکنی و ایمان دارم هر لحظه این نعمت و ثروت در زندگی های ما بیشتر و بیشتر خواهد شد، کافیه که بخوایم ببینیم این نعمت‌ها و ثروت ها رو

ششمین نعمت | خدمات دریافتی

خدای امینم من از تو سپاسگزارم برای وجود بانک ها و افرادی که در این مکان ها مشغول به کار هستن. به راستی که این بانک ها چقدر لطف بزرگی در حق ما می کنن، قبل از اینکه بانکها تأسیس بشه ما پول ها رو در خونه خودمون نگهداری می کردیم و این امنیت رو کاهش میداد برای ما و با نگرانی از اینکه کجا بذاریمش که گم نشه که در امان باشه از کسانیکه میخوان بهش دستبرد بزنن و چقدر خوب شد که فردی اومد و این ایده رو آورد که مکانی باشه و ما بتونیم پول هامون رو بذاریم اونجا. هم پس اندازش بکنیم، هم سرمایه گزاری بکنیم و چه خدمت بزرگیِ این نعمت. مخصوصاً الان که نعمت ها و ثروت ها خیلی بیشتر شده. فکر بکن که اگر بخوای یک میلیارد رو در خونه خودت نگهداری بکنی چقدر کار سختی میشه، حتی یک میلیون. کجا میخوایم بگذاریمش، چقدر باید نگرانش باشیم. ما با خیال راحت میتونیم این نعمت رو در اختیار کسانی که میخوان به ما خدمت کنن حتی اگر فکرشون و نیت شون به این خطور نکنه ولی این خدمت با ارزش رو دارن به ما هدیه می‌دن. خدایا شکرت که ما آنقدر به هم وصلیم و جهان هر روز داره روی خوشش رو به ما نشون می‌ده و مسیر تکامل رو چه زیبا داره طی می کنه. خدایا شکرت این همه بانکی که وجود داره و آنقدر خدمات راحت تر و گسترده تر شدن که ما می تونیم از منزلمون خیلی راحت کارهای بانکی مون رو انجام بدیم. ما میتونیم از منزلمون از حسابی به حساب دیگه ای انتقال وجه داشته باشیم. می تونیم خرید هایی داشته باشیم از منزلمون به واسطه گسترده شدن خدمات بانکی. ما میتونیم مبالغ زیادی رو انتقال بدیم از حسابی به حساب دیگه ای. ما میتونیم از تسهیلات این بانک ها استفاده بکنیم و مبالغی خیلی بیشتر از اونچه که در حسابمون هست وام بگیریم و زندگیمون رو رو به جلو ببریم و از این خدمات استفاده بکنیم. خدایا شکرت که در هر لحظه خواه، ناخواه در حال خدمت به هم هستیم. در خدایا شکرت که زندگی هر روز که جلوتر میره، راحت تر، لذت بخش تر، و آسون تر میشه. خدایا شکرت برای ایده های ثروت آفرین، برای ایده هایی که ممکن میشن. خدایا شکرت برای بنده های خلاقت

هشتمین نعمت | فردی در زندگی

خدای قلب های عاشق من ازت سپاسگزارم برای همسر نازنینم، همسری که، همسری که دست و دل بازه، همسری که هر چیزی که بخواد، سریع سعی می کنه به خواستش برسه، کسی که به ندای قلبش گوش میده، مردی که قلبش براش مهم تره، خیلی موقع ها به منطقش رجوع نمیکنه، به قلبش رجوع می کنه، هر چیزی که دلش بخواد همون ساعت اگر داشته باشه در دسترس خودش قرار میده، اگر نداشته باشه در تلاشِ که اون رو به دست بیاره و من این رو از او یاد گرفتم که به خواسته هام توجه کنم، که هر چیزی که قلبم میگه رو گوش بدم، خواسته هام برام مهم باشن و به دنبال بهترین ها باشم. خدایا شکرت برای همسر نازنینم که خوش قلبِ و دست و دل باز. خدایا شکرت برای وجود نازنین اش.

نهمین نعمت | نعمت های موجود

خدای رزّاقم من ازت سپاسگزارم برای وسیله های برقی منزلم. یکی از وسایل پرکاربرد منزلم که پلوپز هست که وجودش خیلی زندگی رو برای من راحت تر کرده. خدایا شکرت برای این وسیلهٔ پر کاربرد، که به راحتی با ریختن و برنج و نمک و روغن خیلی راحت با زدن دکمه ای من رو فارق می کنه از درگیری با درست کردن برنج. خدایا شکرت که این وسیله زندگی من رو قشنگ تر کرده، راحت تر کرده و باعث شده به مسائل مهم تر زندگی ام فکر بکنم، به مسائل مهم تر زندگی ام بپردازم. خدایا شکرت برای نعمت هایی که توی خونمون هست و کافیه که به این نعمت هایی که شاید توی زندگی های ما عادی شده باشه ولی کاربردِ بیشتر دقت بکنیم. و وقتی که دقت می کنیم این سرازیری و این نعمت ها توی خونهٔ ما بیشتر میشه. خدایا شکرت برای تمام نعمت هایی که در زندگی من هست و زندگی رو برای من زیبا تر کرده. خدایا سپاسگزاتم.

دهمین نعمت | وجود خودم

خدایا من ازت سپاس گزارم برای وجود نازنین خودم که فردی هستم تاثیر گزار، فردی هستم آرامش بخش که هر کسی از مصاحبت با من لذت می بره، هر کسی بعد از این که از من جدا می شه ازم تشکر می کنه برای آرامشی که بهش دادم. خدایا شکرت انسانی هستم که تو در قلب من هستی و وجود توئه که آرامش به خودم و اطرافیانم میده. خدایا شکرت که من رو آفریدی، که من رو لایق آفریدی، خدایا شکرت که من بی نظیر، دوس داشتنی و نازنین هستم. خدایا شکرت برای همه موجوداتی که خودشون رو دوس دارن. خدایا ممنونم، خدایا شکرت، خدایا شکرت، خدایا شکرت که هستی، خدایا شکرت که دارمت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری