گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی| روز چهاردهم

 

اولین نعمت | امروز قشنگ

سلام خدا جونم، صبحت بخیر. خداجونی من ازت سپاسگزارم برای امروز قشنگم که بهترین تصمیم ها رو دارم توش می گیرم. خدایا شکرت برای اینکه امروز با انگیزه بلند شدم و متمرکز، که موخوام فوکوس کنم زوی اهدافم چون می دونم تنها راه موفقیت متمرکز کار کردنِ. خدایا شکرت که این فرصت رو بهم دادی تا این راه رو امروز برم و متوقف نشم. خدایا شکرت برای این آگاهی، برای این آگاهی که اگر می خوای به اهدافی که در ذهنت داری، به آرزوهایی که در ذهنت داری و مشتاقانه دلت می خواد بهشون برسی باید تمام حواست رو بگذاری، باید تک تک سلول های بدنت متمرکز بشن برای رسیدن به این هدف. هر روز باید براش قدم برداری. خدایا شکرت که این آگاهی رو بهش رسیدم و نیت دارم هر روز حتی شده یک قدم کوچیک براش بردارم، البته که باید تمام روزم رو متمرکز بکنم برای هدفم، اگر میخوام سریع تر به اهدافم برسم، اگر میخوام زودتر تکامل رو طی بکنم، باید تمام تمرکزم رو، تمام حواسم رو، تمام ذهنم رو، براش بگذارم. و خدایا من ازت ممنونم برای این آگاهی که امروز بهم دادی، خدایا شکرت. سپاسگزارتم خدای من.

دومین نعمت ‌| دیروز زیبا

خدایا من ازت سپاسگزارم برای روزی که گذشت، برای روزی که نشانه ها خیلی واضح بود. خدایا شکرت که توسط بندگانت من رو هدایت می کنی که به من این نشانه رو می دی که اگر میخوای ثروت وارد زندگی ات بشه، اگر می خوای نعمت وارد زندگی ات بشه، باید از اونچه که داری ببخشی،در مرحلهٔ اول. و دومین نکته ای که دیروزبهش رسیدم و از این بابت ازت سپاسگزارم اینه که نگران خرج کردن پول نباشی. خدایا شکرت بابت این آگاهی که دیروز دریافت کردم توسط فردی عزیز، که نگران نباش. اگر چیزی باب میلت هست، اگر چیزی رو دوست داری، خوشت میاد، فکر این نباش که الان باید خرجش نکنم این پول رو و برای چیز مهم تری بگذارمش. اگر چیزی رو واقعاً دوست داری، اگر چیزی رو میخوای، بخر و اطمینان داشته باش که پول در جریانِ و جاش پر میشه، البته اگر این تفکر رو داسته باشی. اگر این باور رو داشته باشیم که نعمت سرازیرِ توی زندگیِ ما و هر چه خرج بشه دوبرابرش جایگزینش میشه اونموقع است که ثروت و نعمت سرازیر میشه و واقعا جاش می یاد. و اینکه اگر ببخشیم، خیلی بیشتر از اونچه که بخشیدیم وارد زندگی مون میشه. خدایا شکرت برای دیروز و دیروز های قشنگ که اتفاقات خیلی خوبی برای ما میوفته، فقط کافیه که به نکات مثبت گذشته نگاه بکنیم. خدایا ممنونتم برای دیروز خاطره انگیز.

سومین نعمت | سیستم بی نقص بدن

خداوند خلاقم من ازت سپاسگزارم با تک تک سلول هام بابت سیستم گوارش و سیستم دفعی بدنم، از اینکه مواد زائد بدنم رو به بهترین نحو خارج میکنی و بدن من هر روز و هر لحظه در حال پاکسازیِ و معدم رو خالی میکنی برای تناول بهترین و مفید ترین خوراکی ها. خداجونم واقعا ازت مچکرم برای سلامت گوارشم و اینکه میتونم هر اونچه که دلم میخواد رو بخورم. خدایا ممنونم ازت که تمام اتوماتیک این سیستم داره کار میکنه. این سیستم مرحله به مرحله کارش رو پیش می بره و غذا از سیستم گوارشی من وارد روده هام میشه و خیلی قشنگ، خيلی زیبا، خیلی هنرمندانه مواد معدنی و مغذی رو ذخیره میکنه در بدن من و چقدر هوشمندانه مواد زائد رو از بدن من خارج میکنه. خدایا واقعاً سپاسگزارتم بابت این سیستم گوارش بی نقص و هوشمندانه. خدایا چجوری سپاست رو بگم بابت این همه خلاقیت، این همه عظمت. خدایا بی نهایت سپاسگزارتم. و واقعا نمیشه با کلام اینها رو توصیف کرد. فقط میتونم بگم خدایا، خاضعانه سپاسگزارتم.

چهارمین نعمت |نعمت شکرگزاری

خدای عزیزم من لزت مچکرم برای این راه که بهم نشون دادی، راه شکرگزاری. خدایا ممنونتم که من رو هدایت کزدی به این راه که سپاسگزار این همه نعمتت بشم. وقتی که این راه راه برای من باز شد متوجه شدم که چقدر زندگی قبل من ناسپاسانه گذشت و دلیل اینکه اونقدر که الان متوجه نعمت ها هستم از زندگی ام لذت نمی بردم. نمیگم که کاملا ناسپاس بود، چون ما هیچ وقت صفر و یک نداریم، ولی زندگی الانم هیچ ربطی به گذشتم نداره. الان وقتی نعمت هات رو می شمرم، وقتی که متوجه نعمت هات میشم میفهمم که من در جریانی از نعمت و ثروت دارم زندگی می کنم. من در جریانی از انرژی خدایی دارم زندگی می کنم و بی نهایت ثروت و نعمت دارم که قبلاً شاید برام بدیهی و معمول بود، ولی همین نعمت های معمول میتونست که نباشه، می تونه نباشه. خدایا شکرت که من رو هدایت کردی و زمانی من رو هدایت کردی که آماده اش بودم. خدایا شکرت که من رو آماده این راه کروی که قبول کنم با جون و دلم، با پوست و استخونم بدونم که نعمت هات فراوونه برای من. بفهمم که هر چقدر سپاس نعمت های تو رو بکنم کمِ. و هر چقدر توجه کنم به این همه نعمت و ثروت در زندگی ام بیشتر می‌بینم، بیشتر شاهدش خواهم بود. خدایا شکرت برای هدایتم به این راه، به این مسیر. واقعاً شکرگزاری معجزه میکنه در زندگی ما و ما باید روزانه، روزانه، لحظه به لحظه متوجه این نعمت و ثروت باشیم و بابت از خالقمون، از پروردگاری که قدرت جهانیان در دست اونه، از دست کسی که مالک زمین و آسمون سپاسگزار باشیم و من مچکرم ازت خداوندم.

پنجمین نعمت | همسفر زندگی

خدای نازنینم من ازت سپاسگزارم از صمیم قلبم برای حمیدرضای نازنینم که روشنی بخشِ زندگیمِ، فردی که یکی از دستانِ توئه و برکت به واسطهٔ او توی زندگیمون می یاد و زندگی مون رو پر از نعمت و ثروت میکنه. خدایا نگهدار و حافظش باش، فردی که همیشه و هر لحظه به دنبال بهترین هاست و بهترین ها هم سر راهش قرار می گیره. خدا جونم شکرت برای وجود نازنین اش

ششمین نعمت | نعمت های بی کران هستی

خدای آفرینندهٔ آسمان و زمینم من ممنونم ازت بابت شالیزارهات ممنونم ازت برای زمین پربرکتت که هر چیزی که تناول می کنیم از این زمین پر از برکت میاد. خدایا ممنونتم که زمینت رو طوری آماده کردی که شالیزارها در اون رشد بکنن و نعمت های فراوانی مثل برنج به دستان ما برسونن، مثل گندم که جزء اصلی زندگی های ما هست. خدایا شکرت برای خاکت، خاک زندگی بخشی که نعمت ها از دل اون رسد میکنه و بیرون می زنه و تمام نیازهای ما رو این خاک حاصلخیزت و این بارون پربرکتت برطرف میکنه. خدایا سپاسگزارم که زنین و آسمونت پر از نعمت ِ و ما بی نیاز کردی از غیرِ خودت و گفتی منم روزی دهنده. خدایا سپاسگزارتم برای زمین و آسمون پربرکتت که تو مالکشی. و کافیه که از خودت بخوایم خدای نازنینم که زندگی هامون رو پر از نعمت و برکت بکنی و توئی که اجابت کننده ای، همونطور که گفتی؛ بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. خدایا بودنت رو سپاسگزارم.

هفتمین نعمت | فردی در زندگی

خدای خونواده های خوب، خدای خواهر های نازنین من ازت سپاسگزارم برای خواهر بزرگم، برای عزیزِ نازنینم. خدایا شکرت که این دختر خیلی توانمند و قویِ و همینطور پر از قدرت عجیب که تو در اون نهادی برای درست کردن اوضاع. اون هیچ وقت تسلیم شرایط نمیشه. خدایا شکرت بهش قدرتی دادی که زندگیش رو به بهترین وجه بسازه و درس بزرگی که تدی زندگی اش داره اینه که رویی هیچ کس جز خودت حساب باز نکنه و اصلا اهل کوتاه اومدن نیست، تا لحظه نود میجنگه و بازی رو می بره. واقعاً مقاومتش ستودنیِ و واقعاً همه رو تحت تأثیر خود‌‌ش قرار می ده، مثل کوه پشت خونوادشِ و تمام زندگی ا‌ش رو برای راحتی فرزندش گذاشته. خدایا شکرت برای فردی که چهرهٔ نازنینی داره، برای فردی که تو عمق نگاش محبت جاریِ. خدایا شکرت برای همچین فرد قوی ای که در زندگی ام هست و خیلی درسها ازش می گیرم. فرای که قلب بزرگی داره. وقتی که توانمنده و وسع مالیِ بالائی داره همه اطرافیان می کنه و لطفش رو شامل خونوادش می کنه. خدایا شکرت برای این فرد نازنینی که در خونوادمون هست و انقدر قوی و توانمندِ. خدایا سپاس برای بودنش.

هشتمین نعمت | نعمت های فراوان زندگی

خدای نازنینم ازت مچکرم که نعمت های فراوانی رو به سمت زندگی ام میاری. من لحظه به لحظه این فراوانی رو از جاهایی که فکرش رو نمی کنم، دارم می بینم که وارد زندگی ام می شه. و خدایا من سپاسگزارتم که این همه لطفت رو شامل حالم می کنی، از جایی که حتی فکرش هم نمیکنم. خدایا از نعمت های کوچیکی که توی زندگی ام هست و با توجه به اونها میبینم که زندگیم پربارتر میشه ازت مچکرم. خدایا شکرت که زندگی ام از نعمت های کوچیک و بزرگت همینطور داره فراوان و فراوان می‌شه و میدونم که بهترین ها در انتظار منِ و می دونم که نعمت های خیلی فراوان تر در انتظار منِ. خدایا سپاسگزارتم که این نعمت ها لحظه به لحظه داره توی زندگیِ من بیشتر و بیشتر میشه، کافیه که بیشتر توجه کنیم و همین نعمت های کوچیک رو توی زندگی مون ببینیم،نعمت هایی مثل این، که فردی به چیزی ما رو دعوت می کنه، یک نفر ناخودآگاه چیزی رو که ما می خوایم رو بهمون هدیه می ده. اینها نعمت هایی هستن که پروردگترمون توسط بی نهایت دستش به دستان ما می رسونه و ما باید از صمیم قلب از پروردگارمون سپاسگزار باشیم، که حواسش به ما هست، حواسش به بنده هاش هست که در زمانی که ما آمادگی دریافت اون نعمت رو داریم سر راهمون قرار بده. خدایا سپاسگزارتم که این چند روز به بهانه های مختلف ما رو به مهمانی خودت بردی و من متوجه بی نهایت لطفت توی این روزها هستم. خدایا شکرت که نعمت هات رو از جایی که من فکرش رو نمی کنم در زندگی ام جاری می کنی. خدایا من سپاسگزارتم خداوندم.

نهمین نعمت | خدمات دریافتی

خدای آدم های خلاق من شکرگزارتم برای زنجیره ای که در حال خدمتِ. خدایا شکرت برای سازندگان وسیله های سبک، برای سازندگان پلاستیک خدايا شکرت برای این افراد. ما همیشه به نکته منفی وسیله به اسم پلاستیک توجه کردیم، که چقدر مضرات داره و فی الواقع مضرات زیادی داره اگر درست استفاده نکنیم ازشون، ولی چقدر این وسیله زندگی های ما رو راحت تر کرده. این وسیله وقتی وارد آشپزخانه میشه کارهای روزمره‌ی آشپزخونه رو برای ما راحت تر می کنه. وسیله هایی مثل ظروف پلاستیکی که وقتی میخوایم چیزی رو شستشو بدیم مثل میوه، مثل سبزی، مثل هر خوراکیِ دیگه ای که قابل شستشوئه، این وسيله خیلی به ما کمک میکنه. خدایا شکرت برای سازندگان پلاستیک های یکبار مصرف که خیلی کاربردیِ، برای جمع کردن زباله، برای فریز کردن خوراکی ها، برای جمع آوری وسیله های ما در داخل منزل، برای رفتن به جایی و خرید کردن وسیله ای. این وسیله خیلی کاربردیِ و خیلی زندگی های ما رو راحت کرده، کافیه از نگاه دیگه ای بهش توجه کنیم و کفیه درست استفاده کنیم از این وسیله. خدایا شکرت زندگی رو برای خودمون راحت تر کردیم، توسط انسان های خلاق، توسط مخترعین، خدایا شکرت برای این افرادی که زندگی رو لذت بخش تر، راحت تر، سبک تر کردن برای ما. خدایا شکرت برای وجود این زنجیرهٔ خدمت گزار. خدایا شکرت که همدیگر رو داریم

دهمین نعمت | منِ با ارزش

خدای عزیزم، خدای عزیز تر از جانم سپاسگزارتم به خاطر توانمندی های خودم که اعتماد به نفس بالایی داره، که انسان با ارزشی هستم و این ارزشم رو به دیگران هم منتقل می کنم. خدایا شکرت بابت اعتماد به نفس بالایی که دارم برای انجام هر کاری. فقط کافیه تصمیم به انجام کاری بگیرم، اونموقع است که شگفتیِ من شکوفا میشه و بهترین خودم رو می گذارم. انصافاً ما در هر لحظه در هر تصمیمی چه غلط چه درست اون لحظه سعی می کنیم بهترین خودمون رو بگذاریم. و خدایا سپاسگزارتم برای این خصلت که در تک تک بنده هات گذاشتی که همیشه به دنبال بهترین ها باشن و تعالی رو بخوان که تجربه بکنن، هر روز بهتر از روز قبل. خدایا شکرت که من بهترین خودم رو می‌گذارم در هر کاری و توی اون کار سعی میکنم بهترین باشم، طوری که وقتی توی اون حیطه دارم کار میکنم بقیه تو اون زمینه ازم سوال می پرسن و من به بهترین وجه بهشون اطلاعات میدم، چون تو اون زمینه سعی کردم بهترین اطلاعات رو کسب کنم. من هر کاری که خودم بخوام رو واقعا لز اعماق وجودم مطمئن هستم که از پسش بر میام. همه ما وقتی از اعماق وجودمون بخوایم کاری رو انجام بدیم و بخوایم که بهترین باشیم، وقتی یه کاری با علاقهٔ خودمون انتخاب شده باشه، ما بهترین رو در اون می‌گذاریم. خدایا شکرت برای اراده ای که من دارم، برای اینکه علاقم رو پیدا کردم و امیدوارم تک تک افراد دقیقا جایی باشن که علاقشون اونجاست. خدایا سپاسگزارتم برای وجود نازنین خودم. خدایا شکرت، خدایا شکرت، خدا جونم شکرت که هستی، خدا جونم شکرت که دارمت.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری