گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

۱۰ موهبت الهی در زندگی| روز پانزدهم

 

اولین نعمت | اجابت کننده

خدای بخشندهٔ من، خدای اجابت کننده، من ازت سپاسگزارم برای مستجاب شدن دعاهام، برای اینکه هر خواسته ای در دلم شکل میگیره، تو اجابت میکنی. وقتی که خیلی دقیق بشیم به دوران کودکیمون، وقتی به یاد بیاریم خواسته های اون روزها رو، چیزهایی که عميقاً می خواستیم نه چیزهایی که بهمون یاد می دادن. یادته وقتی جایی می رفتی، یه چیز جذاب میدی میخواستی که این رو در زندگی ات داشته باشی، الان نگاه کن زندگی ات رو، ببین که دقیقا جایی هستی که عمیقا خودت خواسته بودی، خودت در ذهنت شکل داده بودی وخداوند اجابت کننده است. خدایا سپاسگزارتم از اینکه گل اشتیاق ما رو دونه به دونه می چینی و ما رو به جایی می رسونی که می خواییم. فرق نمیکنه که اون خواسته چی باشه تو اجابت کننده ای. فرق نمیکنه که من می خوام یک کشیش بشم و یا یک دزد تو اجابت کننده ای، همونطور که گفتی” من هر که را که بخواهم گمراه و هرکه را بخواهم به راه راست هدایت می کنم” وقتی عمیق بشیم به این آیه یعنی اینکه تو هر اونچه که بخوای به همون سمت هدایت میشی. خداوند که درحق ما ظلم نمیکنه، همونطور که تو کتاب مقدسش میگه “هر ظلمی که به شما می رسه از جانب خودتونِ و هر خیری بهتون می‌رسه از جانب منه”و دلیبش اینه که ما یک خداوند اجابت کننده داریم. یک هستی هوشمند داریم که هر اونچه که بکاریم، همون رو بدون هیچ کم و کاستی به ما تحویل میده و میوه اون رو ما می خوریم. خدایا شکرت که در جای مناسب هستم. خدایا سپاسگزارتم که خودت رو داری برام اجابت می کنی. چیزی که باعث شد خیلی سپاسگزارتر باشم در زمینهٔ اجابت کنندگی، وقتی با این جمله آشنا شدم که “خوشا آنان که دائم در نماز بی” تو لحظات خاص ازت می خواستم منو به اصل واقعی این جمله برسونی، چون نمیشه که همیشه دلا و راست شد که در این صورت کار جهان لنگ می مونه. من همیشه دنبال این بودم که طوری عبادتت بکنم که لایق اش باشی. خدایا من دارم به این اصل هدایت می شم و تو اجابت کننده ای و شکر گزاری عمیق یعنی عبادت تو در هر لحظه. وقتی که ما در هر لحظه، تمام روزمون رو در هر تجربه ای، در هر زمانی، در هر جمعی وقتی به یادت باشیم و شکرگزارت باشیم، این دائم التصالی، این یعنی در بندگی تو به سر می بریم. خدایا خاضعانه سپاسگزارتم برای اجابت کردن تک تک خواسته های ما.

دومین نعمت | اعضای شگفت انگیز بدن

خداوند هوشمند من با تک تک سلول های بدنم بی نهایت ازت سپاسگزارم برای استخوان های بدنم، برای تک تک استخوان هام، از ریزترین اون که در گوش های من قرار داره و درشت ترین اون که در قسمت ران بدن من هست ازت سپاسگزارم. خدایا این موهبت بی‌نهایت بزرگیِ. استخوان هایی که باعث ایستادن ما، باعث نشستن ما، باعث راه رفتن ما شدن. یک لحظه فکر بکن اگر استخوان نداشتیم هیچ کاری نمی تونستیم بکنیم. در جای خودمون ساکت بودیم. خدایا ازت سپاسگزارم که استخوان ها در قسمت مغز من سر من رو دنبال رو پوشش میدن و از مغز من محافظت می کنن. خدایا ممنونم ازت به خاطر استخوان های قفسه سینهٔ من، چرا که اگر قفسهٔ سینهٔ من استخون نداشت من نمی تونستم تنفس عمیقی داشته باشم،و همینطور میکروب هایی که وارد بدن من میشد به این دلیل که من نمیتونستم نفس عمیق بکشم بدن من نمی تونست در برابر این میکروب ها مقاومت بکنه، چون وقتی ما تنفس می کنیم میتونیم میکروب های بدنمون رو خارج بکنیم از بدنمون. خدایا من سپاسگزارتم برای استخون های کمرم، استخوان های ستون فقراتم که باعث تشکیل کمر من شده و می تونم بایستم و بنشینم. خدایا من سپاسگزارتم برای استخون های محکم و قوی لگنم که میتونم راه برم، میتونم بنشینم، که اگر این استخون ها نبود خیلی زندگی سخت می شد و زندگی خیلی کوتاه می شد و چقدر این نعمت نعمت بزرگیِ. خدایا سپاسگزارتم برای استخون های دستم، دستی که باهاش همه کار انجام می دم دستی که استخون های ظریف و محکمی داره. خدایا شکرت. خدایا من سپاسگزارتم برای این نعمت، برای استخون های ران پام، ساق پام، که باعث راه رفتن من هستن. و چقدر استخون نقش مهمی داره در زندگی ما، چقدر استخون محکمِ، چقدر دوام داره، حتی سالها پس از مرگ ما چیزی که از ما باقی می مونه استخوان های بدن ما هستن. خدایا تو خیلی هوشمندی. و هیچ کس به جز تو توان ساختن حتی کوچک ترین استخون رو نداره. خدایا سپاسگزارتم که تنها قدرت عالمی، که تنها می شه به تو تکیه کرد و نگران هیچ چیز نبود. توئی که این بدون رو با این مقاومت، با این ظرافت یه این زیبایی خلق کردی، چرا ما باید نگران کارهای کوچیک روزمره و اتفاقات زندگی باشیم، چرا که وقتی به تو تکیه می کنیم، وقتی از تو هدایت می خوایم تو برامون به بهترین وجه اونها رو برامون به انجام می رسونی. خدیا سپاسگزارتم.

سومین نعمت | نعمت خانواده

خدایا من سپاسگزارتم برای اینکه ما رو جمع آفریدی برای اینکه این امکان فراهم شد که ما خونواده داشته باشیم. پدر، مادر، خواهر، برادر. خدایا شکرت برای این موهبت، برای اینکه به حضور هم دلگرم هستیم، حتی اگر در کنار هم نباشیم. خدایا شکرت، شکرت که هر وقت، هر جا بهشون نیاز داشته باشیم، میتونن ما رو حمایت بکنن. خدایا شکرت برای بزرگ خونوادم که مادرمِ. خدایا شکرت که وجودش بزرگترین دلگرمیِ در خونوادهٔ ما. خدایا ممنونتم که بزرگی اش به ما بزرگی رو یاد داد، مهربونیش، سپری شد برای همهٔ بلاها. خدایا شکرت برای وجودش، برای وجود خواهر هام که هر وقت اراده بکنیم میتونیم در کنار هم جمع بشیم و گل بگیم و گل بشنويم. خدایا شکرت که ما رو به خونواده هامون متعهد کردی. ما در کنار خونواده هامون، خودِ خودِ خودمون هستیم و این نکتهٔ خیلی مهمیِ، که یه جایی هستی که خودتی، لذت میبری، خنده ات، خندهٔ واقعی، غمت غمِ. خدایا من از صمیم قلبم برای خونوادهٔ عزیزم ازت سپاسگزارم.

چهارمین نعمت | ارزش پول

خدای نازنينم من از صمیم قلبم ازت بابت نعمت مقدس پول مچکرم. خدایا شکرت که این نعمت مساویِ با ارزشی که ما ایجاد می‌کنیم و ارزشی در مقابل خدمتی. خدایا شکرت این نعمت خیلی نعمت عجبیبیِ، وجودش خیلی پریرکتِ، وجودش حتی خیلی پر ماجراست، وقتی خیلی بهش دقیق می شی. متوجه میشی پول درآوردن مساویِ با ارزش ایجاد کردن برای طرف مقابلت. تو با ارزشی که برای طرف مقابلت به وجود میاری در مقابل اون پول به دست میاره و این چقدر قشنگِ، چقدر زیباست که تو کمکی به فرد مقابلت می کنی در حیطه های مختلف، از خدمات گرفته، از ارائهٔ ابزار های مختلف، از ارائهٔ وسيله های کمکی در زندگی، از کمک به بهبود فردی برای داشتن سلامتی، از ساخت منازلی برای افراد مختلف. در و اینها همش ارزش ایجاد می کنه و در مقابل این ارزشی که ایجاد می کنه پول به دست می یاره. خدایا شکرت، خدایا شکرت برای پول که وقتی که بهش دقیق می شی چقدر پر موهبت، چقدر لطف بزرگی به بشریت می کنه، که اگر نبود شاید کسی به فکر ایجاد کردن ارزشی نبود. خدایا شکرت برای پولی که دید جدیدی به من داد. اینکه چقدر با ارزشِ. و به همین خاطرِ که ما هر چقدر ثروتمندتر می شیم به خدا نزدیک تر میشیم، به واسطهٔ ارزشی که ایجاد میکنیم، به واسطهٔ اینکه زندگی خودمون و اطرافیانمون رو راحت تر می کنیم. خدایا من با تمام وجودم ازت سپاسگزارم.

پنجمین نعمت | شاد زیستن

خدای شاد من، خدای خواستار هر اونچه شادی در زمین و آسمونِ. خدایا من ازت سپاسگزارم برای اینکه در زندگی شاد هستم. برای اینکه فرصت این رو دارم که ادامه این زندگی رو با شادی بگذرونم. خدایا شکرت که من به این رسیدم که” مرا عهدی است با شادی، که شادی آن من باشد‌”. خدایا این نعمت خیلی نعمت پر موهبتیِ به خاطر اینکه وقتی شاد هستی، شادی های بیشتری در زندگی ات تجربه می کنی. وقتی شاد هستی، دنیا خیلی قشنگ ترِ، حتی وقتی که ناراحتی اگر لبخند کوچولویی به لبت بیاری، قلبت شاد میشه. امروز توی یک فروشگاه نوشتهٔ قنگی دیدم” امروز تکرار نمیشه، پس لبخند بزن”. خدایا شکرت که دنیا داره به این سمت پیش می ره که اصل اصل اساسی در زندگی شاد زیستنِ. ما همهٔ این خواسته هایی رو که داریم، همه درآمدی که خواهانش هستیم، سلامتی ای که میخوایم داشته باشیم، برای اینه که میخوایم لذت ببریم از زندگیمون. میخوایم شاد زندگی کنیم. چون تو این راه رو از ما انتظار داری، همونطور که تو کتاب آسمانی ات بارها و بارها تکرار میکنی که “غمگین مباش” و این در راستای تکامل ما هست که اگر شاد نباشیم و غمگین باشیم، مجازات ما اینه که به انواع بیماری های عصبی گرفتار بشیم. پس شادی در راستای تکامل ما هست، پس شادی لازمهٔ زندگیِ، چون وقتی تو شاد هستی، سلامت هستی، لذت می بری، دیگران جذب تو خواهند شد، پس حتما رازی درش نهفته است، پس باید جزئی از زندگیِ ما باشه، باید به نکات مثبت زندگیمون توجه بکنیم و لذت ببریم از اون لحظه ها و توجه نکنیم به چیزهایی که ما رو ناراحت میکنن، چون ناراحتی آسیب میزنه به سلول های بدن ما و مجازات اش مریض شدن ما به انواع و اقسام بیماری ها. خدایا شکرت برای این آگاهی که به دست آوردیم. خدایا ممنونتم. و خدایا ازت میخوام که من رو به مسیرهایی هدایت بکنی که شاد زندگی بکنم و لذت ببرم از تک‌تک لحظاتم، از تک‌تک نعمت هایی که تو در اختیارم گذاشتی. خدایا سپاسگزارتم

ششمین نعمت | نعمت های موجود

خدایا من ازت سپاسگزارم برای وسیله اساسی آشپزخونم، وسیله ای به نام گاز که همه غذاهای من به وسیلهٔ اون پخته می شه. خدایا شکرت این نعمت خیلی کار ما رو راحت تر کرده، ما به آتش خیلی راحت دسترسی داریم، با فشردن دکمه ای ما می تونیم از این وسیله استفاده بکنیم، در منزل مون، در نزدیک ترین مکان. خدایا شکرت. قبلاً که این وسیله نبود خیلی سخت تر بود. وقتی برگرديم به خیلی عقب تر ما به وسیلهٔ سنگ آتیش تشکیل می‌دادیم. خدایا شکرت که اینقدر خوب مسیر تکامل ما رو به اینجا رسوند، و هر چقدر جلوتر می ریم زندگی راحت تر می‌شه. خدایا شکرت این وسیله خیلی وسیلهٔ اساسی ایِ که شاید خیلی موقع ها اون رو نعمت به حساب نمیاریم. ولی وقتی نیست، وقتی که یک‌روز از نعمت گاز برخوردار نیستیم، خیلی زندگی سخت میشه، غذا پختن خیلی سخت میشه و اونموقع است که میفهمی چه نعمت بزرگیِ این وسیله. خدایا شکرت. البته که این وسیله هم داره تکامل خودش رو به سمت وسایل برقی جلو می بره، ولی هنوز هم جزء اساسی ترین وسیلهٔ هر خونه ایِ. خدایا شکرت برای این وسیله. خدایا شکرت برای تک تک نعمت هایی که توی خونه‌مون هست و به واسطهٔ روزمره استفاده کردن، به واسطهٔ عادت، واژه ای که گاهی مخرب هست به این دلیل که رنگ می بازه اون نعمت وقتی که به وسیله ای عادت می کنیم، به چیزی عادت میکنیم که گویی جزء زندگیمونِ. و وقتی یه چیزی جزء عادت تو میشه بهش دیگه فکر نمیکنی. امیدوارم که عادت های مخرب، عادت هایی که ما رو از نعمت هایی که بی نهایت در زندگی ما نقش دارن غافل نکنه. خدایا سپاسگزارتم. ما جزء ثروتمندترین های زمان هستیم. خدایا شکرت، خدایا ممنونتم برای تک تک نعمت‌هایی که زندگی من رو راحت تر و راحت تر رو به جلو می بره. خدایا سپاسگزارتم.

هفتمین نعمت | طبیعتِ خردمند

خدای هوشمند، خدای بی نظیرم من از صمیم قلبم، با تمام وجودم، ازت سپاسگزارم برای نعمت حرکت، حرکتی که این جهان رو به واسطهٔ اون خلق کردی، حرکتی که در تک تک ذرات جاریِ، حرکتی که به جهان هستی رقص زیبایی داده. خدایا شکرت که همه چیز، که آزادترین اون، انرژی و فشرده ترین اون وسایل جامدِ. همه چیز از حرکت تشکیل شده. خدایا شکرت برای بدن من که به واسطهٔ حرکت هست که موجودِ، به دلیل اینکه سلول های بدن من، مولکول های بدن من اگر حرکت نباشه موجود نیستن. مولکول به واسطه حرکت ذرات درونشِ که به وجود اومده و همینطور سلول و همینطور اتم و همینطور تماااام هستی. خدایا این رقص زیبا، جهان رو زیبای زیبا کرده. خدایا سپاسگزارتم برای این هستی هوشمند که حتی صدای ما هم حرکت داره. حتی به تازگی علم به این رسیده که احساسات ما هم حرکت دارن، به واسطهٔ اینکه فرکانس تولید می کنن و این فرکانس به سمت کیهان تو پیش میره، به سمت کائنات تو پیش می ره و مطابق با اون به زندگی ما با همون فرکانسی که فرستادیم برمی گرده. خدایا سپاسگزارتم برای حرکتی که این چرخه رو تشکیل داده و خدایا سپاسگزارتم برای قوانینی که وضع کردی، قوانین ثابت جهانت که یکی از این قوانین زیبا همین حرکت هست، که با همین قانون به ما یادآور میشی که ساکن نباش، که اگر راکد باشی از بین می ری. خدایا سپاسگزارتم برای قوانین ات که در تک‌تک موارد میشه ازش استفاده کرد و ثابت و غیر قابل تغییر هستم و همین باعث این همه آرامش و زیبایی در زندگی هامون شده، باعث شده این همه علم پیشرفت بکنه. خدایا شکرت که میشه به تو تکیه کرد و نگران هیچ چیز نبود، تکیه کرد و وارد عمل شد، تکیه کرد و خلق کرد. خدایا سپاسگزارتم برای این رقص زیبای جهان.

هشتمین نعمت | عشق زندگی

خدایا سپاسگزارتم برای عشقی که در زندگیم جاری کردی که در تک تک لحظه هام اون رو حس بکنم و مولد من باشه برای لذت بردن از زندگی، برای خلق کردن هره نچه که میخوام. خدایا شکرت که این نعمت رو در وجودم، در قلبم گذاشتی که زندگیم رو خیلی زیباتر از قبل بکنه، عشقی که بی نظیرِ، حس خیلی قشنگیِ. خدايا شکرت که در تک تک قلبهای ما عشق نهادینه شده، عشق به خودت، عشق به همسر، عشق به خانواده، عشق به زندگی کردن. خدایا شکرت، عشق در یک کلام خلاصه نمیشه، عشق رو در هر چیزی میشه پیدا کرد. خدایا سپاسگزارتم برای فردی که در زندگی ام هست و وجودش نعمتِ زندگیِ منِ. و وجودش خیلی چیزها رو یاد میده به من. خدایا برای این نعمت که در قلبم نهفته است و راهنمای منِ و شده قطب نمای زندگیِ من ازت سپاسگزارم، برای اینکه خیلی بهتر ازقبل متوجه این موهبت شدم، متوجه شدم که امن ترین جا برای پیدا کردن حضور تو. خدایا سپاسگزارم برای عشقی که در نهایت به تو ختم می شه. خدایا شکرت.

نهمین نعمت | خدمات دریافتی

خدایا انسان های خدمتگزار من ازت بی نهایت سپاسگزارم برای وجود شهردار، در شهرمون، برای کسانی که در این حیطه کار می کنن که شهر داری می کنن. خدایا سپاسگزارم برای خیابون هایی که به واسطهٔ این افراد آسفالت می شن و ما خیلی راحت می تونیم ازشون استفاده بکنیم. خدایا شکرت برای کسانی که در این حیطه کار می کنن و شهر ما رو تمیز، پاک می کنن. خدایا شکرت برای تک تک شون، برای تک تک کسانی که گل کاری می کنن شهر ما رو. خدایا شکرت برای وجود همین افراد که در مراسم های مختلف، در اعیاد شهر ما رو رنگین می کنن. خدایا شکرت برای وجودشون که هفته به هفته گل ها رو آب می‌دن، درخت ها رو رسیدگی می کنن، جدول کشی میکنن خیابون هارو، پیاده رو ها رو برای ما سنگ فرش میکنن. خدایا برای تک‌تک شون واقعا سپاسگزارم که هر چقدر جلوتر می ریم، خیابون ها زیبا تر می شه، خیابون هایی که به پیاده رو های مجلل تبدیل میشه و چراغانی هایی که در شهرمون دائمی شده. خدایا سپاسگزارم برای وجود تک‌تک شون، تعدادشون خیلی زیاده، کسانی که فاضلاب ها رو هدایت میکنن که سه‌ر بوی بد به خودش نگیره خدایا خیلی نعمت بزرگی وجودشون برای ما و من برای تک‌تک شون آرزوی سلامتی، شادی و ثروت دارم. خدایا شکرت، خدایا شکرت که این زنجیر در همه حال، در همه زمینه ها در حال خدمت رسانی هستن. خدایا شکرت که همدیگر رو داریم. خدایا شکرت که افرادی هستن که میخوان در این حیطه کار بکنن. واقعا نعمت بزرگی ان، واقعا وجودشون موهبتیِ. وقتی که به سهرت نگاه میکنی، وقتی با قبل مقایسه اش می کنی، چقدر موهبت اضافه شده، چقدر خدمات اضافه شده. خدایا شکرت، خدایا شکرت.

دهمین نعمت | منِ یاد گیرنده

خدا جونم من آرت سپاسگزارم برای وجود من نازنین، برای آفریدن موجودی به اسم من که هر لحظه، هر زمان در حال یادگیری هستم و نشتلق یادگیری. خدایا شکرت که هر کدوم از ما به واسطهٔ علاقه هامون در حیطه های مخالف در حال یادگیری هستیم و همین جهان رو اینقدر گسترده کرده. خدایا سپاسگزارتم برای وجود نازنین من که درحال یادگیری هستم و تشنهٔ یادگیری. دلم میخواد در هر حیطه ای که وارد میشم یاد بگیرم و یاد بدم، کافیه که یک مسئله رو خیلی خوب بهش مشرف بشم، اونموقع است که شروع میکنم به آموزش دادن. خدایا شکرت برای این خصلتِ خوب من که هر چیزی رو که باعث پیشرفت خودم شده خیلی مشتاقانه دوست دارم یاد بدم، دوست دارم تجربه ای که خودم داشتم رو عزیزانم داشته باشن. البته که به این رسیدم مشتاقان رو مشتاق تر بکنم ولا غیر. خدایا شکرت برای این موجود نازنینی که آفریدی خدایا شکرت برای وجود نازنین و پر مهر و یاد گیرند. سپاسگزارتم. خدایا خیلی ممنونم ،خدایا شکرگزارتم، خدایا مچکرم ازت که هستی، که در هر لحظه بیشتر از قبل در زندگی ام احساست می کنم. خدایا سپاسگزارم برای بودنت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری