گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

روح درمانی

چرا نوشتن درمانی؟

قبل از شروع این مقاله می خواهم برایت از معنای درمان بگویم.

چه زمان نیازمند درمان می شویم چه از نظرِ جسمی، چه از نظر روحی؟

زمانی که دیگر تابِ تحملِ درد هایی که از آن بیماری به ما وارد شده است را نداریم.

وقتی دچارِ عارضه ی سرما خوردگی می شویم، ممکن است روزهای اول  بیماری را با درمان های خانگی مهار کنیم، ولی تا زمانی که به سراغ یک متخصص نرویم، درمان کامل صورت نمی گیرد. شاید با درمانِ خانگی برای چند وقت بیماریمان را پنهان کنیم، ولی آن بیماری دیر یا زود دوباره یقه ی ما را می گیرد.

روح هم مانند جسم است.

این را با ذکر یک مثال برایت می گویم.

از کسی یا چیزی دلخور می شوی، آن دلخوری را با خود خوری مهار می کنی. چندین بارِ دیگر هم آن حرکت رخ می دهد و تو باز هم همان حرکت قبل را تکرار می کنی. خود خوری هایت، درونت را پر می کنند. دیگر جایی برای شادمانی در درونت باقی نمی ماند.

بزرگی، درون را مانندِ بادکنکی تشبیه کرده بود. بادکنکی که دیگر توان فشار از بیرون را ندارد و یک آن با یک فوت کوچک می ترکد.

آدمی هم همین است. بعد از جمع شدنِ آن همه دلخوری، به فوتی بند میشود. آن وقت دیگر دل و دینش را به باد میدهد.

ولی اگر زمانی که متوجه این درد در وجودمان شده بودیم، همان موقع آن را درمان کرده بودیم، کوه هم نمی توانست ما را جا به جا کند.

نوشتن راهی برای درمانِ تمام دلخوری هایت است. نوشتن، گوشی شنوا برای شنیدن درهایت است. او مانند یک متخصص برایت عمل می کند. در ابتدا تو تنها از دردهایت حرف می زنی، و بعد او راهِ درمانت را به تو از طریق نوشته هایت می آموزد.

اما این درمان، یک شبِ اتفاق نمی افتد.

او برایت داروهایی را تجویز می کند. اگر آن دارو ها را موبه مو مصرف کنی، در انتها می توانی درمانی که انتظارش را می کشیدی، ببینی.

داروهای درمانی در نوشتن

تنها با یک بار خوردنِ قرصِ سرما خوردگی، این بیماری از بدنت خارج نمی شود. باید دارو ها را در زمانِ مشخصی، به طور منظم مصرف کنی تا درمان حاصل شود. در غیر این صورت درمان قطعی نیست.

درمانِ جراحت هایِ وارد شده به روح هم همین گونه است. تو با یک بار نوشتن نمی توانی درمانی که انتظار  داری را دریافت کنی. باید به طور مداوم از این دارو استفاده کنی.

تفاوت بین داروی جسم با روح

قرص را هر دوازده یا هشت ساعت یک بار تجویز می کنند.

نوشتن اما دل بخواه است. هر زمان از روز که نیاز به نوشتن پیدا کردی، قلم و کاغذ را بر میداری و هر آنچه در ذهنت می آید را به روی کاغذ می آوری.

یک پیشنهاد

اولین وعده ی درمانی ات را به نوشتن صفحات صبحگاهی اختصاص بده.

برای بهتر متوجه شدن این صفحات، به این صفحه در سایت مراجعه کن.

https://mariamkahvand.ir/wp-admin/post.php?post=2034&action=edit

نظرت را در این باره برایمان بنویس.

 

 

 

یک پاسخ

 1. بنام الله مهربان
  سلامی به قشنگی خورشید مهربان خدمت تک به تک اعضا و خانم کهوند عزیز 🌹
  سپاسگزار پروردگارم هستم که یبار دیگه بهم لیاقت شکر گزاری و دریافت یک نشانه فوق العاده داد 😍
  خانم کهوند مهربون به یکی از نکته های با ارزشی که باعث میشه در سریعترین حالت ممکن ما انسان ها به خاسته هامون برسه اشاره کردی
  باز هم خداروشکر بابت این اگاهی اموزنده و با ارزش🙏
  من یکی از اون اشخاصی هستم که با انجام عمل نوشتن چندین بار معجزه ها برام رخ داد که توصیف حده خوشحالیم برام اسون نیس 😍
  خانم کهوند عزیز شما به یکی از نکته های با ارزش و خاص از نتایج نوشتن بیان کردید که مثال دارو و درمانی بود که از نظر من کاملا صحیح بود چون بشخصه خودم به بهترین شکل ممکن تجربش کردم😍
  حالا میخام تا اونجایی که پروردگارم هدایتم کنه از نتیجه های بی پایان نوشتن براتون بگم که مطمعنم که استقبال میشه و بعد از دریافت این پیام من اگر کسی تو جمعمون هست که اولین باره موضوع تمرین نوشتن و نتایجشو میشنوه شروع میکنه به نوشتن و منتظر رخ دادن معجزه ها میمونه😍
  یادمه اولین بار یکی از دوستان عزیزم به من پیشنهاد خوندن کتاب بنویس تا اتفاق بیفته داد و اون روز من حال روحم روانم به شدت خراب بود اما از اونجا که من شخصیتی دارم که دائم دنبال یادگیری هستم به حال بدی که داشتم بها ندادم کتابو گرفتم نشستم خوندن و خداروشکر انقد دلنشین بود این داستان و تمریناتش که من از همون لحظه شروع کردم تمریناشم انجام دادم از نظر درمانی به ساعت نکشید ذهنم روانم اروم شد روحم شارژ شد و بعد اونچه خاستمو از خداوند درخاست کردمو نوشتم شاید باورش براتون سخت باشه اما به طرز معجزه اسایی پشت سر هم من شاهد اتفاق های فوق العاده ای بودم که حتی خودمم تعجب میکردم و خدارو هربار بیشتر از قبل شکر میکنم بخاطر قدرتی که در نوشتن نهاده که انقد ارتعاشش بالاس که به هفته نکشیده معجزه وار منو به خاسته ام میرسونه
  پس حالا متوجه شدید که نوشتن به غیر خاصیت دارو درمانی براحتی ارزوتم براورده میکنه 😍
  واقعا باید برای وجود این خدای پر قدرت مهربان بخشنده سجد شکر بجا بیاری که جهان هستی به این عظمتو انقد قشنگ قانونمند خلق کرده که به راحترین شکل ممکن ما بنده هاش میتونیم به خاسته هامون به ارزوهامون برسیم 🙏
  دوستان من با نوشتن به خاسته که هیچ به یکی از بزرگترین ارزوهامم رسیدم جالب اینجاس به طرز معجزه اسایی رسیدم
  بنویسید با خدای خوتون روی دفترتون حرف بزنید
  هرچند دقیقه تایمش جمله بندیش زیباییش برا خدا فرق نمیکنه ها فقط برا چند دقیقه شده در حد ۱۰تا خط بنویس امکانات نبود یه لحظه برنامه یادداشت گوشیتو باز کنید همونجا تایپ کنید از حالو احساستون بنوسید درخاست داشتین درخاستتونو بنویسید تا هر روز بیشتر از دیروز شاهد زیبایی ها فراوانی های جهان هستی بشید و وجود خدارو بهتر درک کنید تا بیشتر شکگزار و سپاسگزارش باشید😍🙏😍
  نگاه خدا بدرقه لحظه به لحظه زندگیتون باشه🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری