گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

ایمان به قدرت خداوند قسمت۲

چند وقتی می شود که یکی از خواسته های بزرگ من این شده است که در تجربه های زندگی ام قدرت خداوند را نظاره کنم و  این باور در من رشد کند:

به جای قدرت دادن به عوامل بیرونی این قدرت را در نیرویی ببینم که به واقع قدرت در انحصارش است ؛ که توانایی برآورده کردن هر آنچه در خودآگاه و ناخودآگاه من است دارد.

قدرتی که این جهان و هر چه در آن است به دستان این قدرت محقق می شود. 

بیشتر ما در این دنیای مادی وقتی صحبت از قدرت  و افراد قدرتمند خصوصاً در حیطۀ حکومت و سیاست می شود از ترس اینکه مبادا در حصار این قدرت جان خود را از دست بدهیم زبان از نقد می بندیم و درِ اطاعت را باز می گذاریم.

البته، باور به قدرت خداوند، در صورت آگاه شدن نه تنها باعث دلگرمی از وجود پشت و پناهی امن را به ما می دهد، که تمامی قدرت های داده شده از  بیرون را نابود و آن را به تمامی وجود  ارجاع می دهد.

به صورتی که با ایمان به این قدرت انجام هر ناممکنی، ممکن خواهد شد و هر خواسته ای جانِ برآورده شدن به خود می گیرد.

بگذار برایت از اتفاقی بگویم هر چند کوچک، ولی نور ایمانی  را در قلب من زنده کرد که من را حجتی بود بر توان خداوند در برآورده کردن هر خواسته ای.

داستانِ من

به واسطه گوارشم که به خوبی کار نمی کرد، به شیوه ی نامناسب در خوراکِ روزانه ام پی بردم.  از آنجا که تنقلات و فست فود نقش پر رنگی را  در تفریحاتم بازی می کند، توجه من به سلامت بدنم بیشتر شد.

از آن جایی که به دلیلِ  تناسب اندامی که داشتم از خوردن چیزی ابایی نداشتم سخت بود که حالا پرهیزاتی را برای خودم در نظر بگیرم.

در وهلۀ اول

تصمیمم بر این شد که تنها  شیرینی جات را حذف کنم و وقتی برایم به صورت عادت  درآمد، شروع به پرهیزات در چربی ها بکنم.

چند وقتی می شود که با وجود وسوسه های فراوان و تعارفات عجیب دیگران بر خود مسلط شده ام و از این بابت خرسندم و خودم را به دلیل تعهدی که در من ایجاد شده است، تحسین می کنم.

و اما در رابطه با چربی جات

وقتی با فاطمه جان بازی فراوانی را شروع کردیم، در یکی از خرید هایم که به صورتِ تجسمی بود، برای خود سرخ کنِ بدونِ روغنی را خریدم.

از این ماجرا مدتی  گذشت تا این روزها که نیاز  من به این وسیله که در حال دست کشیدن از روغن هستم، شدت گرفت.

حتی در موردش با فاطمه هم صحبت کردم و جزء یکی از خواسته های اصلی ام بود .

و در  این زمان بود که دستان توانمند خداوند توسط فردی که قصد خریدِ هدیه ای  برای منزل من داشت و به طریقی معجزه آسا از فردی در رابطه با مزیت این محصول شنیده بود، وارد عرصۀ وجود شد.

اوست که قدرت مطلق است . و چه زیبا اجابت می کند ناممکن ترین خواستۀ ما را ، به شرط ایمان و باور به این قدرت.

روزانه چندین بار برایمان پیش آمده است که به جای درخواست از این قادر مطلق به دستان غریبه و آشنا چشم خشک کرده ایم و رویمان را نخریده اند و یا اجابت آن را به زمانی موکول کرده اند که دیگر به کارمان نیامده است.

چند بار شده از وعده های دروغین به وجد آمدیم و درنهایت با عذرخواهی از اینکه امکان براورده کردن خواسته مان در حال حاضر مقدور نیست از اجابت آن سر باز زده اند.

این یک قانون است . تنها اوست که قدرت مطلق جهان است، تنها اوست که براورده کننده حاجات ماست، همانطور که وعده داده.

 

ایمان به قدرت خداوند قسمت2

 

برای هر کدام از ما در طول روزمره  پیش آمده که به طُرق مختلف خواسته هایمان از جایی که فکرش را هم نمی کنیم براورده می شود، حتی زمانی که آن را به زبان نمی آوری و انتظار براوده شدنش را از کسی نداری و بعد فراموش می کنیم که چه نیرویی باعث این معجزات بوده.

در قسمت کامنت های همین متن بنویس چه خواسته هایی بوده که از براورده شدنش حیرت زده ای ؟

با باوری عمیق کامنت زیبایت را برای افزایش ایمان من و سایر دوستان خواستارم.

مطالب مشابه این متن 

ایمان به قدرت خداوند قسمت۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری