گروه تحقیقاتی ذهن آگاهی

قانون مقاومت چیست؟

karizeno.ir_resistivity low

 

شگفت آور است که ما در جهانی با قواعد مشخص زندگی می کنیم؛ قواعدی که درصورت آگاه شدن بر آن بهشت را بر روی زمین برای ما به ارمغان می آورد. و امّا ناآگاه بودنمان ما را گله مند از هر اتفاق و شرایطی خواهد کرد.

جهان هستی به طرز بی نظیری قوانینش در جهت رشد ما گام بر می دارد .قوانینی استوار که تغییر نمی پذیرد و همین مایۀ دلگرمی است و گواه آن دانشمندانی هستند که در علم فیزیک بر اثباتشان مهر تایید نهاده اند.

یکی از این قوانین که در زندگی های ما نقش پررنگی دارد قانون مقاومت فیزیک است

این قانون می گوید بر هر چه مقاومت بورزی او در جای خود باقی می ماند.

در دنیای علم که علائم یاری رسان است وقتی در یک رسانا الکترونهای + در مقابل الکترون های – قرار می گیرند انرژی جنبشی هر دو گرفته و نوعی مقاومت را ایجاد می کند و تا زمانی که همچنان مقاومت در رسانا باشد به این معناست که هر دو پابرجا در مقابل یکدیگرند.

برای این قانون فرق نمی کند این مقاومت را در کجا به کار ببری.

زمانی که در ذهنت مدام از شرایطی که مقابلت قرار دارد که خلاف جهت خواستۀ توست به جای بی اعتنایی، شکایت   می کنی؛ در هر محفلی مقاومت خود را اعلام می کنی، در واقع تو نیروی بیشتری به او وارد میکنی برای پابرجا بودن.

زمانی که عضلات بدنت به دلیل اضطراب و خشم دچار اسپاسم می شود و یا خون به راحتی در جریان نیست به خاطر کینه و نفرت، تو در حال استفاده از قانون مقاومت در جسمت هستی.

قانون مقاومت در همۀ بخش های زندگی(ذهن، جسم، روابط،ثروت) ما نقش دارد که با آگاه شدن بر آن و استفاده از قانون عدم مقاومت و یا بی اعتنایی می توانیم از این گذر گاه به نفع خود در جهت تجربۀ آرامش نهایت استفاده را ببریم.

امّا چطور می توانی به صورت عملی در زندگی روزمرۀ خود پیاده کنی.

ما در “دورۀ با من برای من” در بخش مجزایی به این قانون پرداخته و تمریناتی کاربردی برای در دست گرفتن این قانون به عنوان خدمت گزاری برای رساندن ما به اصل مان پرداخته ایم.

و امّا در ابتدا آگاهی شرط اول است.

در قسمت کامنتهای این فایل می توانی از لحظاتی که شاهد اجرای این قانون در زندگی ات بودی صحبت بکنی و برخورد تو چه تاثیری در ماندگاری و یا گذر آن شده

با عشق مشتاق شنیدن تجربه ات برای هر چه آگاه تر شدن هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری